Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Objavljujemo listu najrazvijenijih kantona: Dva hercegovačka među top 3, ZDK pretekao Tuzlanski
  • Potpisan ugovor o učešću BiH na “Expo 2027” u Beogradu
  • Izraelska kompanija seli proizvodnju iz Turske u BiH: Fabrika od 15 miliona eura donosi 150 radnih mjesta
  • Veliko gradilište u Sarajevu: Na 14.000 kvadrata raste kompleks sa 450 stanova i velikim trgom
  • Objavljena nova rang-lista razvijenosti u FBiH: Široki Brijeg prestigao Mostar i Tuzlu
  • Velika italijanska investicija donosi tehnološki iskorak u BiH: Bosankar izgradio novu modernu fabriku
  • Privatni sektor motor rasta privrede: Firme u FBiH u 2025. zaradile 4,9 milijardi KM
  • EU mijenja pravila igre: Hoće li BiH otpad pretvoriti u energiju ili ostati zatrpana deponijama
  • FDA svrstala ZYN nikotinske vrećice u kategoriju proizvoda sa modifikovanim rizikom
  • BH Telecom 20. jula odlučuje o najvećoj akviziciji u svojoj historiji: Na dnevnom redu kupovina Telemacha
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Berze»Sarajevska berza: Promet od 45.838 KM

Sarajevska berza: Promet od 45.838 KM

0
By BiznisInfo on 20/05/2024 Berze

Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi ostvaren je ukupan promet od 45.838,04 KM. U sklopu 7 transakcija ukupno je prometovano 45.017 vrijednosnih papira.

Vrijednost BIFX-a je pala za 0,33 indeksna poena na 586,71 poen, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,06 %

Vrijednost indeksa SASX-10 nije se mijenjala i iznosi 994,96 poena.

Vrijednost indeksa SASX-30 je porasla za 2,37 indeksnih poena na 1.934,83 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,12 %

Vrijednost SASE Islamskog indeksa – u saradnji sa BBI, SASX-BBI, nije se mijenjala i iznosi 11.328,73 poena.

Vrijednost indeksa SASX-Fundamentals, SASX-FN, nije se mijenjala i iznosi 18.272,76 poena.

Na Kotaciji privrednih društava i Kotaciji obveznica nije bilo zaključenih transakcija.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Na Kotaciji fondova ostvaren je promet dionicama ZIF EUROFOND-1 DD SARAJEVO (simbol  EFNFRK1 ) u iznosu od 22.031,64 KM; u sklopu 2 transakcije prometovano je 38.652 dionice. Kurs ovog fonda iznosio je 0,57 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je promet dionicama emitenta BADECO ADRIA DD SARAJEVO (simbol FDSSR ) u iznosu od 10.920,00 KM; u sklopu 1 transakcije prometovano je 56 dionica. Kurs ovog emitenta iznosio je 195,00 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST2 ostvaren je promet od 12.886,40 KM; u sklopu 4 transakcije prometovano je 6.309 dionica. Najveći dnevni promet ostvaren je dionicama emitenta SARAJEVOPUTEVI DD SARAJEVO (simbol SPUSR ) u iznosu od 7.421,40 KM. Kurs ovog emitenta iznosio je 1,80 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST3 i na Tržištu za emitente u stečaju nije bilo ostvarene trgovine.

Dnevni porast vrijednosti zabilježile su dionice emitenta BADECO ADRIA DD SARAJEVO (simbol FDSSR) od 3,68 % i dostigle su cijenu od 195,00 KM, dok je najveći dnevni pad registrirao SARAJEVOPUTEVI DD SARAJEVO (simbol SPUSR) od 49,86 % sa cijenom od 1,80 KM.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Objavljujemo listu najrazvijenijih kantona: Dva hercegovačka među top 3, ZDK pretekao Tuzlanski

04/07/2026

Potpisan ugovor o učešću BiH na “Expo 2027” u Beogradu

04/07/2026

Izraelska kompanija seli proizvodnju iz Turske u BiH: Fabrika od 15 miliona eura donosi 150 radnih mjesta

04/07/2026
IZDVOJENO

Nova investicija Zeka Baucentra: Uskoro otvaranje u Vitezu

02/07/2026

Zeka Baucentar širi mrežu: Još jedna poslovnica u Bijeljini

02/07/2026

Raiffeisen banka prva u BiH istovremeno realizovala emisiju obveznica kroz javnu i zatvorenu ponudu

30/06/2026
Tagovi
zapošljavanjeBankeHrvatskaVlada FBiHVolkswagenBingoautomobiliBLSESASENjemačkaNaftatop pričebiznis vijestiinvesticijeIzvozturizam
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.