Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Objavljujemo listu najrazvijenijih kantona: Dva hercegovačka među top 3, ZDK pretekao Tuzlanski
  • Potpisan ugovor o učešću BiH na “Expo 2027” u Beogradu
  • Izraelska kompanija seli proizvodnju iz Turske u BiH: Fabrika od 15 miliona eura donosi 150 radnih mjesta
  • Veliko gradilište u Sarajevu: Na 14.000 kvadrata raste kompleks sa 450 stanova i velikim trgom
  • Objavljena nova rang-lista razvijenosti u FBiH: Široki Brijeg prestigao Mostar i Tuzlu
  • Velika italijanska investicija donosi tehnološki iskorak u BiH: Bosankar izgradio novu modernu fabriku
  • Privatni sektor motor rasta privrede: Firme u FBiH u 2025. zaradile 4,9 milijardi KM
  • EU mijenja pravila igre: Hoće li BiH otpad pretvoriti u energiju ili ostati zatrpana deponijama
  • FDA svrstala ZYN nikotinske vrećice u kategoriju proizvoda sa modifikovanim rizikom
  • BH Telecom 20. jula odlučuje o najvećoj akviziciji u svojoj historiji: Na dnevnom redu kupovina Telemacha
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Berze»Na Sarajevskoj berzi ukupan promet 6.677 KM

Na Sarajevskoj berzi ukupan promet 6.677 KM

0
By BiznisInfo on 30/05/2024 Berze
Zgrada Sarajevske berze
Sarajevska berza

Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi ostvaren je ukupan promet od 6.677,60 KM. U sklopu 3 transakcije ukupno je prometovano 590 vrijednosnih papira.

Vrijednost BIFX-a nije se mijenjala i iznosi 586,71 poen.

Vrijednost indeksa SASX-10 je porasla za 1,45 indeksnih poena na 994,30 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,15 %

Vrijednost indeksa SASX-30 je porasla za 0,49 indeksnih poena na 1.920,18 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,03 %

Vrijednost SASE Islamskog indeksa – u saradnji sa BBI, SASX-BBI je porasla za 11,80 indeksnih poena na 11.226,59 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,11 %

Vrijednost indeksa SASX-Fundamentals, SASX-FN je porasla za 5,82 indeksna poena na 18.194,99 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,03 %

Na Kotaciji fondova ostvaren je promet dionicama ZIF MI GROUP DD SARAJEVO (simbol  MIGFRK2 ) u iznosu od 45,60 KM; u sklopu 1 transakcije prometovano je 80 dionica. Kurs ovog fonda iznosio je 0,57 KM.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Na Kotaciji privrednih društava i Kotaciji obveznica nije bilo zaključenih transakcija.

Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je promet dionicama emitenta BH TELECOM DD SARAJEVO (simbol BHTSR ) u iznosu od 132,00 KM; u sklopu 1 transakcije prometovano je 10 dionica. Kurs ovog emitenta iznosio je 13,20 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST2 ostvaren je promet dionicama emitenta ZAVOD ZA VODOPRIVREDU DD (simbol ZVDPR ) u iznosu od 6.500,00 KM; u sklopu 1 transakcije prometovano je 500 dionica. Kurs ovog emitenta iznosio je 13,00 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST3 i na Tržištu za emitente u stečaju nije bilo ostvarene trgovine.

Dnevni porast vrijednosti zabilježile su dionice emitenta BH TELECOM DD SARAJEVO (simbol BHTSR) od 0,76 % i dostigle su cijenu od 13,20 KM, dok pad vrijednosti dionica nije zabilježen.

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Objavljujemo listu najrazvijenijih kantona: Dva hercegovačka među top 3, ZDK pretekao Tuzlanski

04/07/2026

Potpisan ugovor o učešću BiH na “Expo 2027” u Beogradu

04/07/2026

Izraelska kompanija seli proizvodnju iz Turske u BiH: Fabrika od 15 miliona eura donosi 150 radnih mjesta

04/07/2026
IZDVOJENO

Nova investicija Zeka Baucentra: Uskoro otvaranje u Vitezu

02/07/2026

Zeka Baucentar širi mrežu: Još jedna poslovnica u Bijeljini

02/07/2026

Raiffeisen banka prva u BiH istovremeno realizovala emisiju obveznica kroz javnu i zatvorenu ponudu

30/06/2026
Tagovi
turizamVlada FBiHBLSEbiznis vijestiHrvatskaBingoNaftatop pričeSASEzapošljavanjeinvesticijeautomobiliBankeNjemačkaIzvozVolkswagen
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.