Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • RS se zadužila za milijardu KM, među investitorima američki fondovi
  • Još jedan grad dobija Lidl: Počelo čišćenje parcele za gradnju
  • Uskoro završetak radova i puštanje u saobraćaj puta Sarajevo-Foča
  • Bh. gradić odbio investiciju od 170 miliona KM: ‘Ne damo zemlju’
  • Ministrica Hota – Muminović i načelnica Karić svečano otvorile vrtić Fondacije “Olimpijada znanja”
  • Industrija traži odgovore na pitanje „What’s Next on the Shelf?“
  • Povoljni uslovi kreditiranja i stručna podrška Raiffeisen banke za mlade poduzetnike
  • Smijenjen direktor koji je od propale bh. firme napravio poslovno čudo
  • Adriatics Tech Summit počinje za 4 dana: Gotovo rasprodano prvo sarajevsko izdanje
  • Saznajemo: Bingo Petrol se širi, preuzimaju još jednu pumpu
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Otvoreni javni pozivi za projekte kulture i sporta u vrijednosti od 4,8 miliona KM

Otvoreni javni pozivi za projekte kulture i sporta u vrijednosti od 4,8 miliona KM

0
By BiznisInfo on 23/05/2022 Ekonomija

Federalno ministarstvo kulture i sporta objavilo je javni poziv za odabir programa i projekata koji će biti sufinancirani sa ukupno 4.818.000 KM iz Proračuna FBiH za ovu godinu i to za transfere namjenjene obnovi kulturnog i graditeljskog naslijeđa, kulturi i sportu od značaja za FBiH, podršci mladima, kao i institucijama nauke i kulture od značaja za BiH.

– Vlada FBiH je, na prijedlog Federalnog ministarstva kulture i sporta,  u ovogodišnjem proračunu FBiH za programe potpore kulturi i sportu, te mladima osigurala ukupna sredstva u iznosu od 6.450.000 KM. Ministarstvo je već raspisalo javne pozive kojima je na raspolaganju 4.818.000 KM, a koji će biti otvoreni do 3. lipnja ove godine – kazala je federalna ministrica kulture i sporta Zora Dujmović.

Sredstva od ukupno 588.000 KM raspoloživa su za obnovu kulturnog i graditeljskog naslijeđa za izradu projekata i izvođenje radova za zaštitu javnih objekata kulture, koji imaju status nacionalnog spomenika, za šta je planirano 488.000 KM, zatim za zaštitu stambenih objekata koji imaju status nacionalnog spomenika u iznosu od 60.000 KM, te za izradu projekata zaštite nekropola sa stećcima i izvođenje radova za zaštitu arheoloških nalazišta značajne kulturne baštine sa 40.000 KM. Pravo podnošenja zahtjeva za ova sredstva imaju pravni subjekti, organizacije, udruge i drugi nositelji projekata očuvanja kulturno-povijesnog naslijeđa i fizička lica ukoliko su vlasnici objekata koji imaju status nacionalnog spomenika.

Transfer za kulturu od značaja za Federaciju BiH iznosi 1.380.000 KM i namijenjen je za manifestacije, programe i projekte kulture od internacionalnog značaja za  BiH i FBiH za šta je raspoloživo ukupno 680.000 KM, te za manifestacije, programe i projekte kulture od posebnog značaja za FBiH sa 700.000 KM.

Projekti i programi za sport od značaja za FBiH bit će sufinancirani sa ukupno 1.960.000 KM. Od tih sredstava, sa 1,2 miliona KM sufinancirat će se izgradnja, rekonstrukcija i opremanje sportskih objekata, dok će sufinanciranje sportskih manifestacija koje se organiziraju u FBiH i sufinanciranje sudjelovanja sportaša na zvaničnim međunarodnim takmičenjima biti podržano sa 300.000 KM. Raspoloživa sredstva za djelatnosti sportskih saveza konstituiranih na nivou BiH i FBiH iznose 400.000 KM, dok je za sufinanciranje sportskih manifestacija i klubova osoba sa invaliditetom na raspolaganju 60.000 KM.

Pravo podnošenja zahtjeva na ovaj javni poziv imaju sportske organizacije, klubovi, savezi, udruženja i drugi nositelji s projektima iz oblasti sporta registrirani u FBiH, izuzev privatnih organizacija osnovanih s ciljem ostvarenja profita.

Otvoren je i Javni poziv za projekte mladih u iznosu od 290.000 KM, a odnosi se na podršku projektima istraživanja, formiranja, promoviranja i realizacije politika prema mladima u FBiH. Pravo podnošenja zahtjeva za ova sredstva imaju institucije, organizacije, udruge i drugi nositelji koji obavljaju djelatnosti u oblasti mladih i omladinskog aktivizma registrirani u FBiH.

Sa ukupno 600.000 KM planirano je sufinanciranje institucija nauke i kulture od značaja za BiH čime se daje potpora institucijama od značaja za BiH i FBiH. Pravo podnošenja zahtjeva na ovaj poziv imaju institucije od značaja za BiH i FBiH kojima se osigurava kontinuitet rada i održavanje djelatnosti na dostignutom nivou za 2022. godinu.

– Za dosadašnje javne pozive pokazano je veliko interesovanje aplikanata, tako da očekujemo značajan broj prijava na aktualne javne pozive. Istodobno, pozivam sve zainteresirane da obrate pažnju na sve uvjete i potrebnu dokumentaciju, a kako bi ostvarili pravo razmatranja prijave, te i dobili potporu za projekt – napomenula je ministrica Dujmović.

Javni pozivi su otvoreni do 3. juna 2022. godine, a svi detalji poziva dostupni su na web stranici Ministarstva, i to sljedećem linku: Javni poziv za odabir programa i projekata koji će se sufinancirati iz Proračuna Federacije Bosne i Hercegovine za 2022. godinu za transfere: (fmks.gov.ba).

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

RS se zadužila za milijardu KM, među investitorima američki fondovi

26/03/2026

Još jedan grad dobija Lidl: Počelo čišćenje parcele za gradnju

26/03/2026

Uskoro završetak radova i puštanje u saobraćaj puta Sarajevo-Foča

26/03/2026

Bh. gradić odbio investiciju od 170 miliona KM: ‘Ne damo zemlju’

26/03/2026
Tagovi
NaftazapošljavanjeIzvozBLSEBankeVolkswagenturizamKonzumVlada FBiHautomobiliBoljiposao.cominvesticijeNjemačkaBingoSASEHrvatska
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.