Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata
  • NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 
  • Đokić: U narednih pet godina investicije od šest milijardi KM
  • Nastavlja se izgradnja reciklažnog centra u Širokom Brijegu
  • Usvojen Prijedlog za otvaranje postupka vanredne uprave u Novoj Željezari Zenica, imenovan vanredni upravnik
  • Gotovo je – Kraš pada u ruke Pivca i srpskog tajkuna, evo koliko plaćaju
  • Stroža pravila, neslavniji rezultat: 80 posto cigareta iz ilegalnih izvora
  • Po treći put poništena ekološka dozvola za rudnik Bistrica kod Prijedora
  • Aerodrom Mostar zvanično ide pod koncesiju američkoj firmi
  • Cijene nafte u padu: Tržište izbrisalo ratnu premiju
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Otvoren 29. međunarodni generalni sajam bh. privrede ZEPS

Otvoren 29. međunarodni generalni sajam bh. privrede ZEPS

0
By BiznisInfo on 10/09/2025 Biznis cafe

U Zenici je otvoren 29. međunarodni generalni sajam bh. privrede ZEPS, na kojem ove godine učestvuje oko 500 kompanija. Ovogodišnji ZEPS održava se na više od 22.000 m2 sajamskog prostora i okuplja predstavnike kompanija iz zemlje, regije i svijeta.

– U odnosu na prošlu godinu imamo 20 posto povećanje ukupne sajamske površine, imamo skoro 500 izlagača i više od 2000 brendova koji dolaze nam iz 15 zemalja – kazao je Sanel Ibrić, menadžer Organizacionog tima ZEPS-a 2025.

Otvaranju je prisustvovao i federalni premijer Nermin Nikšić.

– Važno je da se privrednici okupljaju, da razmijenjuju iskustva, da se ostvaruju partnerstva i saradnje. Privreda je pokretač razvoja. Ona stvara radna mjesta, puni budžete, podiže standard građana i osigurava stabilnost društva. Svaka nova investicija, svaki ugovor i svaka inovacija u proizvodnji ili uslugama donosi napredak i bolji život našim ljudima – rekao je Nikšić.

Upravo zato, dodao je, značaj ovog sajma daleko nadilazi izložbene hale i štandove, jer ZEPS direktno utiče na dinamiku rasta i razvoja Federacije i cijele Bosne i Hercegovine.

Posebno je važno da je naglasak ove godine stavljen na regionalnoj saradnji kao ključnom faktoru stabilnosti i ekonomskog napretka na Zapadnom Balkanu.

– Vlada Federacije BiH ostaje dosljedna u svom opredjeljenju da osigura stabilno, predvidivo i pravedno poslovno okruženje. Od početka i odlučno provodimo reforme s ciljem rasterećenja privrede i jačanja fer konkurencije – naglasio je premijer.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Prema njegovim riječima, povjerenje investitora jasno se vidi i na aukcijama naših obveznica i trezorskih zapisa, kako na sarajevskoj, tako i na londonskoj berzi, gdje je potražnja višestruko premašila ponudu, uz povoljne kamatne stope za Federaciju.

– Vanjski dug Federacije sa 24,3 posto BDP-a smanjen je na 18,6 posto, što nije samo najniži nivo u regiji, nego i među najnižima u Evropi. Dakle, smanjen je za gotovo šest indeksnih poena – rekao je Nikšić.

Zaključio je da nas ZEPS “podsjeća na jednostavnu, ali ključnu istinu da samo snažna privreda može biti temelj razvoja Federacije i cijele Bosne i Hercegovine”.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Nermin Nikšić Zeps
NAJNOVIJE

Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata

19/06/2026

NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 

19/06/2026

Đokić: U narednih pet godina investicije od šest milijardi KM

19/06/2026

Nastavlja se izgradnja reciklažnog centra u Širokom Brijegu

19/06/2026
Tagovi
top pričeNaftaIzvozHrvatskaNjemačkaautomobiliBankeBingobiznis vijestiBLSEzapošljavanjeSASEturizamVolkswageninvesticijeVlada FBiH
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.