Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • ASML postao najvrednija kompanija u historiji Evrope: Vrijedi 674 milijarde dolara, evo čime se bavi
  • Velika transformacija u Banjoj Luci: Na 10 hektara planirano 20 zgrada i 350 parking mjesta
  • Deset godina partnerstva kompanija Nelt i Bambi u Bosni i Hercegovini
  • Potpisan ugovor za izradu idejnog projekta tramvajske pruge do Dobrinje
  • Toyota najpoželjniji prodajni auto partner u Evropi
  • Kinezi pale mašine: U petak kreće gradnja 17 kilometara autoputa u BiH vrijednog 274 miliona KM
  • Hanadi Džabić Frašto: RCB gradi buduće generacije koje razumiju održivi razvoj
  • Lakić za BiznisInfo.ba: Južna interkonekcija vrijedna 1,4 milijarde eura, radovi u roku od godinu dana
  • Nikšić nakon usvajanja zakona: Otvara se prostor za oporavak Željezare Zenica
  • Nakon skoro 10 godina sporova: Ministarstvo ponovo izdaje dozvolu za hidroelektranu Mirze Teletovića
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Klaster se gasi, firme iz Goražda pokreću proizvodnju

Klaster se gasi, firme iz Goražda pokreću proizvodnju

0
By BiznisInfo on 07/04/2020 Ekonomija

Zahvaljujući mjerama Federalnog štaba civilne zaštite i Kantonalnog štaba civilne zaštite te građanima Bosanskopodrinjskog kantona (BPK) Goražde koji su se pridržavali tih mjera taj kanton već 11 dana nema novozaraženih koronavirusom Covid-19, potvrdila je danas u izjavi za Fenu premijerka BPK-a Aida Obuća.

Također, navela je da je u tom kantonu još jedna pozitivna vijest, jer je od šest zaraženih kontrolni test za jednu osobu pokazao da je negativna na koronavirus što znači da ukoliko se i drugi kontrolni test pokaže kao negativan, BPK će biti kanton koji od šest zaraženih sada ima pet zaraženih uz smanjenje broja rasta novozaraženih.

Posebno je istaknula da su od 19. marta 2020. godine kada je otkriven prvi slučaj pozitivan na koronavirus na području BPK, provedene sve mjere koje su bile u nadležnosti Kantona i nabavljena je prijeko potrebna medicinska oprema.

Opremanje bolnice

– Iz budžeta BPK Goražde izdvojili smo 300.000 KM, od UNDP-a smo dobili 400.000 KM, a uz podršku Vlade Federacije Bosne i Hercegovine i BH Telecoma osigurano je dodatnih 200.000 KM. Stoga smo Kantonalnu bolnicu Goražde pomogli sa 600.000 KM za nabavku neophodne oprema prije svega respiratora, mobilnog RTG aparata i specijalizirane opreme striktno za medicinsko osoblje – pojasnila je Obuća.

Naglasila je da su privredni subjekti koji posluju u industrijskoj zoni “Pobjeda”, gdje je zaposleno više od 1.200 radnika, počeli s radom nakon što je istekla naredba Kantonalnog štaba civilne zaštite o 15-odnevnoj obustavi proizvodnje na tom lokalitetu.

Pozitivne vijesti

– Neki privredni subjekti počeli su s radom u petak, a “Ginex” kao jedan od velikih privrednih subjekata je počeo raditi u ponedjeljak i mogu reći da su to pozitivne vijesti koje dolaze s područja BPK – zaključila je u izjavi za Fenu premijerka Bosanskopodrinjskog kantona (BPK) Goražde Aida Obuća.

Fena

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

ASML postao najvrednija kompanija u historiji Evrope: Vrijedi 674 milijarde dolara, evo čime se bavi

09/06/2026

Velika transformacija u Banjoj Luci: Na 10 hektara planirano 20 zgrada i 350 parking mjesta

09/06/2026

Deset godina partnerstva kompanija Nelt i Bambi u Bosni i Hercegovini

09/06/2026

Potpisan ugovor za izradu idejnog projekta tramvajske pruge do Dobrinje

09/06/2026
Tagovi
biznis vijestiHrvatskaBankeinvesticijeNjemačkaVlada FBiHtop pričeturizamautomobiliBingoIzvozBLSEVolkswagenNaftazapošljavanjeSASE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...