Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Lidl u BiH izgrađen na zemljištu samostana: Pogledajte kako izgleda
  • FBiH daje dozvolu hrvatskom ministru: Otvoren put za spornu fabriku
  • Kriza uzima maha: Zatvaraju se škole i restorani, vraća se rad od kuće
  • Veliki energetski iskorak: FBiH dobija terminale od 220 hiljada kubika
  • Uskoro dozvola za mega branu na Drini i jezero od 11 kilometara
  • Premijer RS otkrio šta koči izgradnju aerodroma u Trebinju
  • Preminuo jedan od najbogatijih ljudi na svijetu i vlasnik italijanskog kluba
  • Cazin traži investitora: ‘Najjači smo u tome, treba nam fabrika’
  • Veliki zaokret: Naftni gigant prodao ključnu rafineriju u Njemačkoj
  • Koliko novca je lani zaradio najveći bh. prevoznik
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»POZITIVA S ADDIKO BANK»Započelo asfaltiranje osme raskrsnice na trasi buduće pruge do Hrasnice

Započelo asfaltiranje osme raskrsnice na trasi buduće pruge do Hrasnice

0
By BiznisInfo on 24/10/2025 POZITIVA S ADDIKO BANK

Ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šteta bio je danas u posjeti načelniku Općine Ilidža Nerminu Muzuru. Posjeta je započela sastankom na kojem je razgovarano o različitim projektima koji su realizovani na području općine, izazovima s kojima se susreću pri realizaciji aktivnih gradilišta, ali i o najvećem projektu: izgradnji tramvajske pruge od Ilidže do Hrasnice.

Pozitivne vijesti donose Vam BiznisInfo i Addiko Bank

Nakon sastanka, ministar i načelnik sa saradnicima obišli su gradilište tramvajske pruge, na kojem se dužinom cijele trase izvode različite vrste radova, saopćeno je iz Vlade Kantona Sarajevo.

Danas je započelo asfaltiranje osme raskrsnice, one kod Univerziteta. Izvode se radovi i na asfaltiranju dijela saobraćajnice u Hrasnici, gdje su završeni radovi na izmještanju fekalnog i atmosferskog kolektora, a radovi na izmještanju se nastavljaju na zadnjoj dionici ove saobraćajnice u dužini od 400 metara. Izvode se radovi i na postavljanju prvog i drugog sloja betonske ploče. Na okretnici Famos radno je na izgradnji tramvajskog stajališta i servisnog kanala. Započeli su radovi i na ugradnji kontaktne mreže ugradnjom prvih pričvrsnika za konzole.

Ministar i načelnik sa saradnicima obišli gradilište tramvajske pruge

Investitor projekta je Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo, a veliku ulogu u realizaciji projekta ima i Općina Ilidža, kroz rješavanje imovinsko-pravnih odnosa i neophodnih dozvola, istaknuto je.

Zajednički rad je presudan u velikim kapitalnim projektima, kao što je izgradnja tramvajske pruge do Hrasnice, tako da su se obje institucije obavezale na još kvalitetniju saradnju kako bi se projekt uspješno završio za dobrobit svih stanovnika, posebno stanovnika Hrasnice, Sokolović Kolonije, Butmira i Ilidže.

Dužinom cijele trase izvode se različite vrste radova

Ministar Šteta i načelnik Muzur izrazili su zadovoljstvo što su dio ovog historijskog projekta, posebno zbog činjenice da je ovo prvo širenje tramvajske pruge od 1962. godine, a pruga do Hrasnice je prvi put u papirima spomenuta osamdesetih godina.

Pruga će biti duga 12,9 kilometara u oba pravca, imat će 20 stajališta, a završetak projekta očekuje se na proljeće 2026. godine.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Adnan Šteta Nermin Muzur pruga Ilidža - Hrasnica
NAJNOVIJE

Lidl u BiH izgrađen na zemljištu samostana: Pogledajte kako izgleda

20/03/2026

FBiH daje dozvolu hrvatskom ministru: Otvoren put za spornu fabriku

20/03/2026

Kriza uzima maha: Zatvaraju se škole i restorani, vraća se rad od kuće

20/03/2026

Veliki energetski iskorak: FBiH dobija terminale od 220 hiljada kubika

20/03/2026
Tagovi
automobiliturizamSASEVlada FBiHBLSEVolkswagenBankeNjemačkazapošljavanjeHrvatskaBingoKonzumIzvozNaftaBoljiposao.cominvesticije
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...