Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Više od 60 vatrogasaca gasilo požar u fabrici za preradu drveta, slijedi procjena štete
  • Naše mjesto za naše ljude: Bingo Group svojim uposlenicima posvećuje posebno lijep festivalski trenutak
  • Lanac prodavnica ZOO Centar Sarajevo dobio novog vlasnika, nastaje sistem sa 11,3 miliona KM prihoda
  • Predsjednik najveće nacionalne komore na svijetu Šekib Avdagić za BiznisInfo.ba: ZEPS je snažan most koji nas povezuje s BiH
  • Borba je završena: Otkrivamo koliko će Raiffeisen platiti preuzimanje Addiko banke
  • Na prodaju veliki udio u Igmanu: Paket dionica vrijedan 4,68 miliona KM traži kupca
  • Nastavlja se obnova ceste do Bjelašnice, asfaltirano novih 800 metara
  • IGMAN d.d. Konjic: Poduzete sve mjere zaštite, očekuje se povrat sredstava
  • Velika transformacija: Prostor čuvenog Konjuha ponovo je veliko gradilište, otkrivamo šta se gradi
  • Iz “Nove Željezare Zenica” uputili pojašnjenje o stanju Visoke peći
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»POZITIVA S ADDIKO BANK»YIMOR će prerasti u ozbiljnu izvoznu kompaniju
POZITIVA S ADDIKO BANK

YIMOR će prerasti u ozbiljnu izvoznu kompaniju

BiznisInfoBy BiznisInfo25/12/2024Updated:25/12/2024Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Sekretar Asocijacije prehrambene industrije Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine Radoš Šehovac i stručna saradnica u Agenciji za promociju izvoza BHEPA Stanislava Perišić, posjetili su kompaniju Yimor d.o.o, odnosno  njihovu proizvodnu jedinicu Magic Ice, fabriku za proizvodnju sladoleda u Domaljevcu.

Pozitivne vijesti donose Vam BiznisInfo i Addiko Bank

Sastanku je prisustvovala i Amela Lepić, projekt-menadžerica Centra za ekonomski, tehnološki i okolišni razvoj Sarajevo te se između ostalog razgovaralo o pripremi izvještaja o spremnosti kompanije za primjenu CSRD direktive i poslovanja u okvirima ESG strategije.

Sladoledi Magic Ice su, kako je rečeno tokom posjete,  napravljeni u najsavremenije opremljenoj fabrici u regiji, u kojoj  svaki korak u proizvodnji prati najstrožiji međunarodni standard kvaliteta.

Fabrika  ima visok stepen automatizacije, energetskim procesima upravlja se putem SCADA sistema, koji osiguravaju visoko pouzdani rad uz potpunu efikasnost.

Sirovine za proizvodnju sladoleda su nabavljene od renomiranih dobavljača iz EU kako bi se osigurao vrhunski proizvod koji zadovoljava najviše kriterije.

Kompanija posluje u skladu s IFS, HACCP i HALAL standardom. Sladoledi Magic Ice ističu se većim sadržajem mliječne masti i voća u odnosu na konkurente, a dostupni su u raznim okusima koji se mogu pronaći u maloprodajnim objektima te u HoReCa distribuciji.

Godišnji kapacitet proizvodnje je 12 miliona litara sladoleda, a planirano je i oko 70% usmjeriti prema izvozu, što znači da se radi na tome da YIMOR takođe preraste u jednu ozbiljnu izvoznu kompaniju, saopćeno je iz VTK BiH.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
VTKBiH Yimor
NAJNOVIJE

Više od 60 vatrogasaca gasilo požar u fabrici za preradu drveta, slijedi procjena štete

31/07/2026

Naše mjesto za naše ljude: Bingo Group svojim uposlenicima posvećuje posebno lijep festivalski trenutak

31/07/2026

Lanac prodavnica ZOO Centar Sarajevo dobio novog vlasnika, nastaje sistem sa 11,3 miliona KM prihoda

31/07/2026

Predsjednik najveće nacionalne komore na svijetu Šekib Avdagić za BiznisInfo.ba: ZEPS je snažan most koji nas povezuje s BiH

31/07/2026
Tagovi
automobiliBankeBLSEbiznis vijestiIzvozVolkswageninvesticijeturizamNjemačkazapošljavanjeVlada FBiHtop pričeBingoSASEHrvatskaNafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...