Predsjednik Vanjskotrgovinske komore komora BiH dr.sc. Vjekoslav Vuković potpisao je Memorandum o razumijevanju s Marinom Radišićem, načelnikom Općine Čitluk i Vedranom Markotićem, gradonačelnikom Grada Ljubuškog. Memorandumi o razumijevanju potpisani su kako bi se naglasili zajednički napori u cilju daljnjeg rada na razvoju i promociji Vinske ceste Hercegovine na domaćem i međunarodnom tržištu.
Potpisivanju Memoranduma o razumijevanju u Općini Čitluk, koje je upriličeno 1. februara 2024. godine, nazočili su Mirko Bošković zamjenik glavnog tajnika Vanjskotrgovinske komore BiH, Anđela Rajič, asistent predsjednika VTK BiH, Velibor Trifković, specijalist za razvoj proizvoda pri USAID Turizam-Sarajevo, Blanka Bradvica, specijalist za razvoj turizma u regiji Hercegovina pri USAID Turizam-regionalni ured u Mostaru, Miroslav Ćorić, član Vijeća VCH i Dalibor Lasić, član Vijeća VCH, te Predrag Smoljan, predsjednik Općinskog vijeća Čitluk i Ante Kozina, direktor Turističkog ureda Turističke zajednice Općine Čitluk.
Narednog dana, 2. februara upriličeno je potpisivanje Memoranduma o razumijevanju u Ljubuškom a nazočili su, pored predsjednika Vukovića i gradonačelnika Markotića, Mirko Bošković, zamjenik glavnog tajnika VTK BiH, Domagoj Matijašević, šef Službe za pravne poslove, Anđela Rajič, asistent predsjednika VTK BiH, Velibor Trifković, specijalist za razvoj proizvoda pri USAID Turizam-Sarajevo, Blanka Bradvica, specijalist za razvoj turizma u regiji Hercegovina pri USAID Turizam-regionalni ured u Mostaru, Mirko Škegro, član Vijeća VCH, te Nikica Vučić, direktor JP Parkovi, Veronika Pinjuh, direktorica Turističke zajednice, Ankica Šaravanja, šefica Kabineta gradonačelnika i Stanka Rašić, tajnica Gradske uprave.
Sudionici održanih sastanaka su dali svoj doprinos u razgovorima o ostvarivanju zajedničkih ciljeva. Na sastancima je istaknuta oprijedjeljenost da svojim radom osiguraju podršku, te pomognu u razvoju i promoviranju Vinske ceste Hercegovine kao destinacije vinskog turizma koja je članica Iter Vitis kulturne rute vina i vinove loze Vijeća Europe. Trenutno se, kako je kazano, radi na razvijanju aktivnosti vezanih za upotpunjavanje i uvezivanje ponude, a sve u skladu s Iter Vitis kulturnom rutom.
Vinska cesta Hercegovine pored vinarija obuhvaća i uključuje i druge proizvođače prehrambenih proizvoda i rukotvorina duž ove ceste, pružatelje smještaja, pružatelje različitih proizvoda i turističkih iskustava i druge relevantne aktere kako bi se pomoću diverzifikacije proizvoda i tržišta, i uz snažan brend koji je privlačan za posjetitelje, povećale poslovne mogućnosti svih uključenih u lanac Vinske ceste Hercegovine, uključujući i one koji su vezani za kulturnu baštinu i nasljeđe, sportsko-rekreativne i avanturističke sadržaje, kao i povijest.
Vinskom cestom Hercegovine rukovodi VTK BiH u suradnji s gradovima/općinama Ljubuški, Čitluk, Mostar, Čapljina, Stolac i Trebinje i uz podršku USAID Projekta za razvoj održivog turizma Bosne i Hercegovine.