Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Stiže 150 miliona KM za ceste: Rješava se najopasnija raskrsnica u BiH
  • Iako kripto tržište prolazi kroz korekciju, fundamentalni temelji industrije ostaju čvrsti i stabilni
  • Brisel neće podržati američke gasne planove u BiH
  • Firma iz Bratunca potpisala ugovor s Ministarstvom odbrane Azerbejdžana
  • Neočekivan skok: Firma iz Foče postala 4. najveći uvoznik u BiH
  • Slovenija u strahu od jačanja Luke Rijeka: Kopar ispada iz igre?
  • MOL ulazi u jedan od najvećih naftnih projekata u Sredozemlju
  • Konačna odluka: Gasi se bh. industrijski div Koksara Lukavac
  • Mega projekt: Zvanično započela izgradnja brze ceste prema Hrvatskoj
  • Forto u Turskoj: Uskoro direktna aviolinija Sarajevo – Ankara
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Energija»Vlada FBiH će podržati gradnju TE Banovići

Vlada FBiH će podržati gradnju TE Banovići

0
By BiznisInfo on 03/10/2019 Energija

Vlada BiH danas je na sjednici primila k znanju Informaciju Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije o realiziranim aktivnostima za finansiranje i izgradnju Termoelektrane Banovići – Blok 1-350 MW i zadužila Nadzorni odbor i Upravu da nastave aktivnosti za finansiranje i gradnju tog bloka.

Federalni ministar energije, rudarstva i industrije Nermin Džindić kazao je na pres-konferenciji u Sarajevu  da je Vlada FBiH time ‘otklonila’ medijske spekulacije da ne želi graditi taj blok.
 
– Vlada otpočetka podržava i podržavaće  gradnju ovog bloka, samo nije sve do nas – poručio je Džindić.
 
Istakao je da je ovo ministarstvo danas predložilo kratku informaciju o tom projektu te zaključcima definiralo određene aktivnosti i da je Rudnik mrkog uglja “Banovići” do sada pokrenuo niz aktivnosti na gradnji Bloka 1-350 MW, a koje se vode još od 2008. godine.
 
Ministar Džindić također je rekao da je ovaj rudnik donio 13 akata, na osnovu kojih je pokrenut određeni broj aktivnosti, te pribavio 40 različitih dozvola, a da među njima ima i nekih koje su istekle i koje treba obnoviti.
 
Dodao je da je Vlada FBiH u tom procesu donijela i usvojila 11 dokumenata, odluka i zaključaka, a Parlament Federacije BiH devet dokumenata. Također je naglasio da je Vijeće ministara BiH donijelo dva pisma podrške za gradnju tog bloka.
 
Rekao je i da se  RMU “Banovići” zvanično obratio resornom ministarstvu za prijem 152 radnika te da je Vlada FBiH danas na sjednici dala saglasnot za prijem 141 radnika koji rade u proizvodnji, a odbila za njih 11 koji rade na administrativnim poslovima – rekao je Džindić.

Ranije objavljeno: Rudnici u Banovićima traže više od 150 radnika

Vlada je, prema njegovim riječima, također razmatrala i prihvatila informaciju o ugroženom sigurnosnom stanju u privrednom društvu PS Vitezit d.o.o. Vitez, te zadužila Federalno ministarstvo energije, rudarstva i industrije da Federalnom ministarstvu finansija podnese zahtjev za dodjelu sredstava iz Tekuće rezerve Budžeta FBiH za 2019. godinu za isplatu 60.000 KM za finansiranje troškova rada unutrašnje zaštitarske službe u predstečajnom i stečajnom postupku.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Stiže 150 miliona KM za ceste: Rješava se najopasnija raskrsnica u BiH

12/02/2026

Iako kripto tržište prolazi kroz korekciju, fundamentalni temelji industrije ostaju čvrsti i stabilni

12/02/2026

Brisel neće podržati američke gasne planove u BiH

12/02/2026
IZDVOJENO

Uspješno završen prvi HoReCa EXPO Sarajevo 2026

04/02/2026

Delegacija ZEPS-a u zvaničnoj posjeti Izmirskoj privrednoj komori

27/01/2026

Udruženje poslodavaca u FBiH pozdravilo usvajanje Zakona o fiskalizaciji transakcija

26/01/2026
Tagovi
NaftazapošljavanjeBankeVlada FBiHSASEVolkswagenNjemačkaKonzumturizamBLSEautomobiliIzvozinvesticijeHrvatskaBoljiposao.comBingo
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.