Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Turski gigant preuzima potpunu kontrolu nad Beko Europe: Posao vrijedan 71,5 miliona eura
  • Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura
  • Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata
  • NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 
  • Đokić: U narednih pet godina investicije od šest milijardi KM
  • Nastavlja se izgradnja reciklažnog centra u Širokom Brijegu
  • Usvojen Prijedlog za otvaranje postupka vanredne uprave u Novoj Željezari Zenica, imenovan vanredni upravnik
  • Gotovo je – Kraš pada u ruke Pivca i srpskog tajkuna, evo koliko plaćaju
  • Stroža pravila, neslavniji rezultat: 80 posto cigareta iz ilegalnih izvora
  • Po treći put poništena ekološka dozvola za rudnik Bistrica kod Prijedora
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»UPFBiH: Dogovoreno poskupljenje struje prihvatljivije za privredu od najavljenog
Ekonomija

UPFBiH: Dogovoreno poskupljenje struje prihvatljivije za privredu od najavljenog

BiznisInfoBy BiznisInfo18/12/2018Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Predsjednik Udruženja poslodavaca FBiH Adnan Smailbegović izjavio je danas u Sarajevu da su na sastancima s Vladom FBiH i Eletroprivredom BiH postigli kompromis oko najavljenog poskupljenja električne energije za privredu.

Prije početka sjednice Upravnog odbora UPFBiH, Smailbegović je rekao novinarima da će doći do blagog poskupljenja električne energije za privredu od dva do pet posto u zavisnosti od tipa potrošača, parametara potrošnje i drugog, što će privredu koštati oko 10 miliona KM.

– To je značajno manje od 80 do 100 miliona KM koliko je bilo je najavljeno s velikim poskupljenjem od 18 do 30 posto – naveo je Smailbegović i dodao da će takve cijene biti na snazi za 2019. a krajem godine će vjerovatno ponovo razgovarati.

Upitan da li su dugovi Aluminija d.d. Mostar razlog poskupljenja, Smailbegović je kazao da ih nisu željeli uključivati u razgovore, iako je ta firma članica Udruženja, jer su oni definitivno najveći potrošači električne energije u BiH ali to nije jedini problem Aluminija koji duguje oko 200 miliona KM za isporučenu električnu energiju.

Generalni direktor kompanije “ArcelorMittal” Zenica Biju Nair rekao je da je pred njima teško vrijeme zbog ograničenja izvoza u EU i na Kosovo, te da je vijest da neće biti velikog poskupljenja eletrične energije za njih vrlo značajna, prenijela je agencija Fena.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Turski gigant preuzima potpunu kontrolu nad Beko Europe: Posao vrijedan 71,5 miliona eura

20/06/2026

Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura

20/06/2026

Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata

19/06/2026

NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 

19/06/2026
Tagovi
investicijeturizamNjemačkaHrvatskaBingoautomobiliNaftaSASEtop pričezapošljavanjebiznis vijestiIzvozVlada FBiHBankeVolkswagenBLSE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.