Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Mostarska obilaznica u završnici: Projekat od skoro 100 miliona KM
  • Novi detalji: Američki projekt u BiH vrijedan je čak 1,5 milijardi eura
  • Inspekcija na Hvaru zaustavila radove najbogatije Bosanke
  • Za tri mjeseca Nova Željezara Zenica zaposlila 63 nova radnika
  • Predstavljen projekt “Novo Trebinje”: Grad budućnosti
  • Prelomna godina za BiH: Sprema se odluka o litiju, milijarda na stolu
  • Od 6.101 km do 30.049 km – turski autoputevi u rastu, Erdogan ponosan
  • Prekida se blokada graničnih prijelaza u BiH
  • Vlada FBiH utvrdila listu za novembar: Više od 3,8 miliona KM pomoći privrednicima
  • Njujorška energija, regionalni utjecaj: Maybelline događaj koji je spojio regiju i definirao nove make-up standarde
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Finansije»U Tuzli predstavljen program podrške MSP, ukupan budžet 2,3 milijarde eura
Finansije

U Tuzli predstavljen program podrške MSP, ukupan budžet 2,3 milijarde eura

BiznisInfoBy BiznisInfo27/10/2016Updated:21/01/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Ministarstvo razvoja i poduzetništva Tuzlanskog kantona, u saradnji s Vanjskotrgovinskom komorom BiH i Europskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD), danas je upriličilo prezentaciju mogućnosti finansiranja rasta i razvoja malih i srednjih preduzeća u okviru EU programa “Podrška unapređenju konkurentnosti malih i srednjih preduzeća u Bosni i Hercegovini” koji finansira Europska unija putem EBRD-a.

Cilj prezentacije bio je upoznavanje privrednika i predstavnika institucija za podršku razvoju malih i srednjih preduzeća o mogućnostima pristupa i načinima apliciranja za spomenute fondove.

Ministar razvoja i poduzetništva TK Nermin Hodžić izjavio je da je riječ o nastavku aktivnosti koje Vlada i Ministarstvo razvoja i poduzetništva TK sprovode u 2016.

“Uzimajući u obzir činjenicu da je privreda s područja našeg kantona 2015. završila s 20 posto od ukupno prijavljene dobiti u Federaciji BIH, da posjedujemo 3.579 preduzeća, kao i aktualnost teme koja se danas obrađuje, smatrali smo da jedan ovakav sastanak može doprinijeti unapređenju poslovanja, podizanju konkurentnosti i izlasku naših privrednika na međunarodna tržišta”, rekao je Hodžić.

Očekuje da će današnji sastanak biti jedan kvalitetan iskorak kako bi firme s područja TK u što većoj mjeri učestvovale u ovom programu.

Budžet Programa iznosi 2,3 milijarde eura i odnosi se na period od 2014. do 2020. godine, a od juna 2016. Bosna i Hercegovina ima pristup programu. Ugovor je potpisan do 2020. godine, a Bosna i Hercegovina je platila kotizaciju za 2016. i 2017.

Ratifikacija navedenog ugovora očekuje se ubrzo, te u skladu s tim i mogućnost pristupa bosanskohercegovačkih malih i srednjih preduzeća ovom programu, saopšteno je iz Odjeljenja za informisanje Vlade TK.

 

Podjeli:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Click to share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Click to share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
mala i srednja preduzeća
najnovije

Mostarska obilaznica u završnici: Projekat od skoro 100 miliona KM

01/02/2026

Novi detalji: Američki projekt u BiH vrijedan je čak 1,5 milijardi eura

01/02/2026

Inspekcija na Hvaru zaustavila radove najbogatije Bosanke

31/01/2026
IZDVOJENO

Delegacija ZEPS-a u zvaničnoj posjeti Izmirskoj privrednoj komori

27/01/2026

Udruženje poslodavaca u FBiH pozdravilo usvajanje Zakona o fiskalizaciji transakcija

26/01/2026

Počela blokada teretnih granica prema EU: Prevoznici traže izuzeće

26/01/2026
Tagovi
Vlada FBiHNaftaturizamSASEautomobiliBingoKonzumzapošljavanjeIzvozHrvatskaNjemačkaBLSEVolkswageninvesticijeBoljiposao.comBanke
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.