Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Dobio zeleno svjetlo: Smailbegović nakon preuzimanja kontrole povlači poznatu bh. kompaniju s berze
  • U Srbiji otvorena prva fabrika humanoidnih robota
  • Kompanija iz Goražda u igri za veliki posao u Beogradu vrijedan desetine miliona eura
  • Gdje se nalazi tunel Kvanj koji je upravo probijen i zašto njime nećemo moći voziti ni kada bude završen
  • Vlada ZDK odobrila 5,5 miliona KM za podršku privredi i turizmu
  • Švicarska kompanija seli proizvodnju u Novi Travnik: Očekuje nova zapošljavanja i dvostruki rast prometa
  • Tropic Maloprodaja i ove godine uz roditelje i prvačiće: Zajedno za velike početke
  • Ukinuta taksa za osnivanje privrednih društava u Kantonu Sarajevo
  • Rheinmetall ulaže 260 miliona eura u njemački Kassel
  • Još jedan veliki korak za Koridor Vc: Probijena desna cijev tunela Kvanj
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Tramp: Kanada ne treba da bude u NAFTA

Tramp: Kanada ne treba da bude u NAFTA

0
By BiznisInfo on 02/09/2018 Ekonomija

Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je danas da nema potrebe da Kanada bude u Sjevernoameričkom sporazumu o slobodnoj trgovini /NAFTA/ i upozorio Kongres da se ne miješa u trgovinske pregovore ili će potpuno ukinuti trilateralni dogovor.

“Nije politički neophodno da Kanada bude u novom sporazumu NAFTA. Ukoliko ne bude poštenog dogovora po SAD nakon višedecenijske zloupotrebe, Kanada će biti izuzeta”, napisao je Tramp na društvenoj mreži “Tviter”.

Tramp je naglasio da Kongres ne treba da se miješa u trgovinske pregovore ili će on potpuno poništiti NAFTA, što bi bilo mnogo bolje po Ameriku.

Američki predsjednik juče je obavjestio Kongres o namjeri da potpiše bilateralni sporazum sa Meksikom, nakon što su razgovori okončani sa Kanadom bez dogovora o NAFTA.

Kongresmeni su juče upozorili da bi dogovor sa Meksikom teško mogao da dobije većinu u Kongresu ukoliko i Kanada ne bude uključena. Oni tvrde da je neophodna podrška Demokratske stranke da bi bio usvojen bilateralni sporazum.

Srna

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Dobio zeleno svjetlo: Smailbegović nakon preuzimanja kontrole povlači poznatu bh. kompaniju s berze

30/08/2026

U Srbiji otvorena prva fabrika humanoidnih robota

30/08/2026

Kompanija iz Goražda u igri za veliki posao u Beogradu vrijedan desetine miliona eura

29/08/2026

Gdje se nalazi tunel Kvanj koji je upravo probijen i zašto njime nećemo moći voziti ni kada bude završen

29/08/2026
Tagovi
HrvatskaVolkswagenBankebiznis vijestiinvesticijeautomobiliNaftaBingoVlada FBiHBLSEIzvozzapošljavanjetop pričeSASEturizamNjemačka
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.