Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Sud zaustavio stečaj Željezare Zenica i zabranio prodaju njene imovine
  • Forto: Otvaramo nova tržišta za bh. IT kompanije
  • Poziv na B2B susrete sa turskim firmama – ZEPS 2026: Jedinstvena prilika za razgovor i saradnju
  • Sve je spremno za prvi “Toplik Gastro Fest”: Vrhunska vina, gastronomija i muzički program u prirodnom ambijentu
  • Ovako će izgledati novi grad u BiH: Na 380 hektara niču hiljade stanova, cijena od 1.000 eura po kvadratu
  • Nova dimenzija oglašavanja stigla u BiH, Lilium postao ekskluzivni nositelj franšize za Flaster: Reklamirajte se na taxi vozilima u cijeloj BiH
  • U Evropi se gradi prvi tunel za brodove: Bit će dug 1,7 kilometara i visok gotovo 50 metara
  • EU od 1. jula uvodi novu naknadu za pakete izvan Unije: Šta to znači za kupce s Temua, Sheina i AliExpressa
  • Dok se čeka odluka u BiH: Bechtel privodi kraju najsavremeniji autoput u regiji dug 112 kilometara
  • Binance lansirao američke akcije za kvalifikovane korisnike izvan SAD-a   
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Auto»Teslina fabrika nastavlja rad sljedeće sedmice

Teslina fabrika nastavlja rad sljedeće sedmice

0
By BiznisInfo on 09/03/2024 Auto
Foto: Tesla

“Teslina” fabrika električnih automobila u blizini Berlina nastavit će da radi naredne sedmice, izjavila je šef radničkog savjeta Mihaela Šmic, nakon što je nestanak struje doveo do obustave proizvodnje.

Fabrika je zatvorena od 5. marta, nakon požara na obližnjem stubu za prenos električne energije, što policija istražuje kao napad podmetanjem požara.

Policija je saopštila kako vjeruje da je pismo ultraljevičarske organizacije “Vulkano grupa” o preuzimanju odgovornosti za požar autentično.

Napad je ostavio 12.500 zaposlenih u neizvjesnosti, pošto američka kompanija nije u mogućnosti da proizvodi oko 1.000 vozila sedmično, što će rezultirati gubicima za koje se očekuje da će iznositi najmanje nekoliko stotina miliona eura, prenijele su Nezavisne novine.

“Teslina” fabrika u Grunhajdu godinama je bila predmet kritika od pojedinih mještana i aktivista, koji brinu zbog njenog uticaja na životnu sredinu.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Sud zaustavio stečaj Željezare Zenica i zabranio prodaju njene imovine

29/06/2026

Forto: Otvaramo nova tržišta za bh. IT kompanije

29/06/2026

Poziv na B2B susrete sa turskim firmama – ZEPS 2026: Jedinstvena prilika za razgovor i saradnju

29/06/2026

Sve je spremno za prvi “Toplik Gastro Fest”: Vrhunska vina, gastronomija i muzički program u prirodnom ambijentu

29/06/2026
Tagovi
BingoVlada FBiHSASEIzvozNaftatop pričeHrvatskazapošljavanjeBLSEbiznis vijestiBankeNjemačkaturizaminvesticijeautomobiliVolkswagen
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.