Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Otvoren najluksuzniji hotelski kompleks u Hrvatskoj: Evo šta sve nudi
  • Najveći retail park u BiH se širi: Privlači kupce iz oba entiteta
  • Od danas u RS na snazi odluka o ograničenju marže
  • EU prvi put neto u minusu u trgovini automobilima s Kinom
  • Lidl u BiH izgrađen na zemljištu samostana: Pogledajte kako izgleda
  • FBiH daje dozvolu hrvatskom ministru: Otvoren put za spornu fabriku
  • Kriza uzima maha: Zatvaraju se škole i restorani, vraća se rad od kuće
  • Veliki energetski iskorak: FBiH dobija terminale od 220 hiljada kubika
  • Uskoro dozvola za mega branu na Drini i jezero od 11 kilometara
  • Premijer RS otkrio šta koči izgradnju aerodroma u Trebinju
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Predavanja o kojima se priča – “Pouzdanost 2017”: Svi imamo svoju šansu
Biznis cafe

Predavanja o kojima se priča – “Pouzdanost 2017”: Svi imamo svoju šansu

BiznisInfoBy BiznisInfo24/11/2017Updated:25/11/2017Nema komentara3 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Miroslav Zrnčević, Rimac Automobili

Na održanoj Poslovnoj konferenciji “Pouzdanost 2017” pored promocije najboljih kompanija u BiH, održana su i mnoga inspirativna predavanja.

“Sve ono što se može napraviti u svijetu, zašto ne bismo mogli i mi u Bosni i Hercegovini. Svi imamo svoju šansu, samo treba da promijenimo svoj odnos prema radu i životu”, riječi su mladog i uspješnog biznismena Zlatka Tanovića, koje bi mogle biti i zaključak poslovne konferencije “Pouzdanost 2017”.

Na konferenciji “Pouzdanost 2017”, koja je privukla veliku pažnju poslovnog svijeta, medija i javnosti pored promocije najboljih kompanija u BiH i dodjele vrijednih priznanja “Zvijezde bonitetne pouzdanosti”, održana su i mnoga inspirativna predavanja.  Jedno od njih je bilo i predavanje Zlatka Tanovića, koji je samo prije četiri godine pokrenuo biznis i već ostvaruje godišnji prihod od 10 miliona KM. Naime, Tanović je sa svojim partnerima tvorac brenda “Gazzda” koji je vrlo brzo osvojio svijet svojim unikatnim namještajem za dnevni boravak i trpezariju. Za svoje radove osvojili su prestižnu nagradu “Red Dot”, koja je u svijetu dizajna poznata kao “dizajnerski Oskar”.

“Ako radite kvalitetno, imat ćete isti uspjeh i u inostranstvu i u BiH”, kaže Tanović.

Veliku pažnju prisutnih privuklo je predavanje predstavnika kompanije “Rimac Automobili”, testnog inženjera Miroslava Zrnčevića, koji je ispričao priču o nastanku, usponima i padovima i razvoju ove ugledne hrvatske kompanije, koja se bavi proizvodnjom električnih automobile.

„S velikim zadovoljstvom smo prihvatili poziv organizatora da sudjelujemo na konferenciji “Pouzdanost 2017” i s gostima podijelimo priču o kompaniji “RIMAC Automobili”. Moja je želja posjetiocima konferencije  dati novu inspiraciju, da ne odustaju od svojih snova i da idu dalje uprkos teškoćama i preprekama. Svakako, drago mi je što ovaj projekt promovira pouzdanost kao jednu od ključnih osobina koja karakterizira uspješne i oni koje nastoje biti uspješniji. Pouzdanost u svakom segmentu života i posla je uistinu vrijednost koju moramo cijeniti i uvažavati“, kazao je Miroslav Zrnčević.

Globalno tržište poslovnih informacija raste 5,2% godišnje, i predviđa se da će 2021. dostići vrijednost od 45 milijardi dolara. Kako od poslovnih informacija napraviti uspješan biznis, demonstrirali su nam iz  firme Cube Team iz Srbije. Naime, ova kompanija koja se bavi pružanjem poslovnih informacija, dobila je investiciju fonda od milion eura namijenjenu razvoju platforme za poslovne podatke. Treba napomenuti da je ovo jedna od najvećih investicija u neku srbijansku kompaniju  do sada.

Cilj kompanije Cube Team je da pružanjem poslovnih informacija omogući klijentima lakše i efikasnije donošenje odluka i unapređenje poslovanja. Ova kompanija je osnovana 2012. godine i od tada pruža informacije za procjenu rizika, analizu konkurencije, monitoring i ostale aspekte poslovanja. Trenutno broji oko 30 zaposlenih.

Treću po redu poslovnu konferenciju “Pouzdanost 2017” realizirovali su kompanija LRC BIS d.o.o. i Poslovne novine d.o.o. iz Sarajeva, uz suorganizaciju VIP Business Cluba.

Cilj ovog projekta je promocija najuspješnijih i najpouzdanijih kompanija u našoj zemlji, te im se na ovaj način obezbjeđuje nezavisno stručno mišljenje i mjerljiva ocjena tržišnog kredibiliteta, kako bi bile prepoznate kao poželjni poslovni partneri.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Poslovne novine Pouzdanost 2017
NAJNOVIJE

Otvoren najluksuzniji hotelski kompleks u Hrvatskoj: Evo šta sve nudi

22/03/2026

Najveći retail park u BiH se širi: Privlači kupce iz oba entiteta

21/03/2026

Od danas u RS na snazi odluka o ograničenju marže

21/03/2026

EU prvi put neto u minusu u trgovini automobilima s Kinom

21/03/2026
Tagovi
HrvatskaIzvozturizamBoljiposao.comNaftaBankeinvesticijeautomobiliBingoNjemačkaVlada FBiHKonzumSASEzapošljavanjeVolkswagenBLSE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...