Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Otvoren najluksuzniji hotelski kompleks u Hrvatskoj: Evo šta sve nudi
  • Najveći retail park u BiH se širi: Privlači kupce iz oba entiteta
  • Od danas u RS na snazi odluka o ograničenju marže
  • EU prvi put neto u minusu u trgovini automobilima s Kinom
  • Lidl u BiH izgrađen na zemljištu samostana: Pogledajte kako izgleda
  • FBiH daje dozvolu hrvatskom ministru: Otvoren put za spornu fabriku
  • Kriza uzima maha: Zatvaraju se škole i restorani, vraća se rad od kuće
  • Veliki energetski iskorak: FBiH dobija terminale od 220 hiljada kubika
  • Uskoro dozvola za mega branu na Drini i jezero od 11 kilometara
  • Premijer RS otkrio šta koči izgradnju aerodroma u Trebinju
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Poskupljuje gorivo u Republici Srpskoj

Poskupljuje gorivo u Republici Srpskoj

0
By BiznisInfo on 13/02/2024 Ekonomija

Cijene goriva na pumpama u Srpskoj skoro su dostigle 2,70 KM po litri, dok se u narednim danima očekuje dodatni rast cijena, kazao je za “Nezavisne novine” Đorđe Savić, predsjedavajući Grupacije za promet naftom i naftnim derivatima Privredne komore Republike Srpske.

“Cijene dizela kreću se od 2,63 do 2,69 KM po litri, dok benzin iznosi od 2,49 do 2,52 KM”, kazao je Savić.

Ističe da je na svjetskom tržištu cijena nafte prošle sedmice porasla pa se tako rast cijena može očekivati i na domaćem tržištu, ali, kako kaže, jako je teško prognozirati koliko će to iznositi.

I Milovan Bajić, direktor “Krajinapetrola”, ističe za “Nezavisne novine” da će danas na njihovim pumpama biti nove cijene, sa rastom od šest feninga, jer, kako kaže, i nabavna cijena naftnih derivata dosta je porasla zbog dešavanja na svjetskim tržištima.

“Dizel je koštao 2,63 KM, a od danas će cijena dizela iznositi 2,69 KM”, kazao je Bajić i dodao da se trenutno prati cijena goriva na svjetskom tržištu, te ističe da je teško predvidjeti šta će se dešavati u narednom periodu i kako će se kretati cijene goriva na domaćem tržištu.

Sa jedne banjalučke pumpe kazali su da je posljednjih dana došlo do korekcije cijena za pet feninga, te da sada dizel košta 2,69 KM, dok benzin iznosi 2,49 KM po litri.

U Prijedoru su cijene niže u odnosu na Banjaluku. Na jednoj banjalučkoj benzinskoj pumpi kažu da kod njih cijene goriva miruju te da nemaju još najava da će doći do skoka cijene.

“Kod nas dizel košta 2,60 KM, dok benzin iznosi 2,45”, kazali su s ove pumpe, pišu Nezavisne novine.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Otvoren najluksuzniji hotelski kompleks u Hrvatskoj: Evo šta sve nudi

22/03/2026

Najveći retail park u BiH se širi: Privlači kupce iz oba entiteta

21/03/2026

Od danas u RS na snazi odluka o ograničenju marže

21/03/2026

EU prvi put neto u minusu u trgovini automobilima s Kinom

21/03/2026
Tagovi
HrvatskaVolkswagenBingoBankeinvesticijeNaftaBLSEVlada FBiHturizamNjemačkaBoljiposao.comSASEzapošljavanjeautomobiliKonzumIzvoz
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.