Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Sutra isplata uvećanih penzija u FBiH, pogledajte tačne iznose
  • Nikšić: Veća primanja za zaposlene, bez dodatnog opterećenja privrede
  • Nakon Bugarske, još jedna zemlja razmatra uvođenje eura
  • Sunovrat srbijanskog giganta: Prodaja imovine i otkazi za trećinu radnika
  • Amerikanci u BiH žele graditi 9. najduži tunel u Evropi
  • Puna podrška daljnjem razvoju tuzlanskog aerodroma
  • Poznata bh. kompanija žrtva prevare od milijardu eura u Rumuniji
  • Poslodavci u FBiH i u ovoj godini mogu radnicima neoporezivo isplatiti do 300 KM mjesečno
  • Počeo HoReCa EXPO Sarajevo 2026: Više od 100 izlagača i 5.000 posjetilaca
  • Trajno naslijeđe LEAD projekta: Lansirana ESG Coach aplikacija, regionalni digitalni alat za ESG edukaciju
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Otvorili su retail park od 60 miliona KM: Sljedeća meta Sarajevo

Otvorili su retail park od 60 miliona KM: Sljedeća meta Sarajevo

0
By BiznisInfo on 01/12/2024 Kompanije

U četvrtak je upriličeno zvanično otvaranja jednog od najvećih tržnih centara u BiH – retail parka Doboj City Park.

Kako je rečeno na otvaranju, riječ je o investiciji od čak 60 miliona KM. U okviru ovog centra otvoren je veliki broj radnji poznatih brendova, a posao je dobilo oko 400 radnika.

Riječ je uglavnom o brendovima odjeće, obuće, potrepština za dom i vrt itd. Osim toga, tu je i određen broj ugostiteljskih objekata i drugih sadržaja. Objekt se prostire na više od 50.000 kvadratnih metara.

Investitor je bijeljinska kompanija “City Mall”. Kompanija već ima tržni centar u Bijeljini te retail parkove u Brčkom, Zvorniku a sada i u Doboju.

Ono što je svakako zanimljivo jeste da je sljedeća „meta“ ove kompanije gradnja velikog retail parka u Istočnom Sarajevu, piše BiznisInfo.ba. Nakon otvaranja centra u Doboju, pažnja će se sada okrenuti ovom projektu.

Ovaj veliki tržni centar, prema planu, trebao bi biti pozicioniran tako da bude blizu entitetske linije i “na ruku” kupcima iz Istočnog Sarajeva ali i cijelog Sarajeva, jer će ciljati na mušterije iz oba grada.

Iako bi se nalazio u entitetu RS, on bi praktično bio najbliži retail park Sarajlijama, jer se sada najbliži takav objekat nalazi na putu prema Hadžićima, tačnije na Mostarskom raskršću, a riječ je o objektu West Gate firme Penny plus.

Pojasnimo da se retail parkovi razlikuju od klasičnih tržnih centara po nekoliko stvari. Oni su uglavnom pozicionirani blizu gradova, ali ne u samim gradovima, tako da imaju na raspolaganju više prostora.

Najčešće su u obliku slova L ili U, dok se između “krila” nalazi veliki parking. Uglavnom nemaju zatvoreni prostor za šetnju. Mogu imati ugostiteljske i zabavne sadržaje, ali su oni svedeni na minimum, kako bi se što više prostora ostavilo za osnovnu djelatnost, a to je prodaja robe.

Zbog sveg toga, prostori prodavnica u retail parkovima često imaju više prostora i mogu ponuditi više proizvoda, često po nižim cijenama nego u šoping centrima.

Gradnja retail parkova sve je popularnija u BiH u posljednje vrijeme. City Mall je zasad lider u tome, sa svojim spomenutim lancem.

Postoji još nekoliko objekata takve vrste u BiH, kao što su Centrum Retail Park Gradiška, Bišće Park Bihać iza kojeg stoji firma Leburić iz Prnjavora, te spomenuti West Gate firme Penny Plus.

Ko su vlasnici

Vlasnici firme “City Mall” Bijeljina su Dragan Stanojlović i Miloš Ćurčić. Inače, Stajnojlović je vlasnik i velikog lanca prodavnica sportske opreme „Sport vision“.

Porodica Ćurčić također ima razgranat biznis na teritoriji RS-a i Brčko distrikta u oblasti trgovine preko svoje firme “Sloboprom”.

“Sloboprom” sam za sebe ima nekoliko tržnih centara i hotela u RS-u i Brčko distriktu. Osim toga, ova firma je trgovački lider u oblastima veleprodaje i maloprodaje bijele tehnike i peći na čvrsto gorivo.

Preuzimanje teksta dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i postavljanje linka ka originalnom tekstu na BiznisInfo.ba

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
City Mall
NAJNOVIJE

Sutra isplata uvećanih penzija u FBiH, pogledajte tačne iznose

04/02/2026

Nikšić: Veća primanja za zaposlene, bez dodatnog opterećenja privrede

04/02/2026

Nakon Bugarske, još jedna zemlja razmatra uvođenje eura

04/02/2026

Sunovrat srbijanskog giganta: Prodaja imovine i otkazi za trećinu radnika

03/02/2026
Tagovi
zapošljavanjeVlada FBiHBingoBLSEIzvozinvesticijeHrvatskaautomobiliKonzumVolkswagenBoljiposao.comSASENaftaNjemačkaBanketurizam
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.