Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Diskontni lanac koji posluje i u BiH najavio otvaranje preko 800 novih prodavnica
  • Dobre vijesti: Ponovo krenuo izvoz bh. oružja i municije u SAD
  • Više od 21 milion KM za cestovnu infrastrukturu u FBiH
  • Ženska Mentorska Mreža nastavlja tradiciju osnaživanja žena, zvanično počela šesta sezona mentorskog programa
  • Kako je Njemačka odbacila voz budućnosti kojim Kina sada osvaja svijet
  • Centralna banka BiH mijenja izgled novčanica: Evo šta će biti drugačije
  • Novi podaci i novi rast: Pogledajte koliko sada košta kvadrat novog stana u Sarajevu
  • Drama oko “Lex Željezare”: Vlasnici prijete tužbama teškim stotine miliona KM
  • Ministar Lakić sa predstavnicima „Krivaje“: Radnička prava ostaju prioritet
  • Samo silos i dimnjaci ostali su od industrijskog giganta koji je hranio Jugoslaviju
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Berze»Na SASE ostvaren ukupan promet od 119.428 KM

Na SASE ostvaren ukupan promet od 119.428 KM

0
By BiznisInfo on 28/11/2019 Berze
Sarajevska berza

Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi-burzi ostvaren je ukupan promet od 119.428,73 KM ( 116.536,73 KM  redovne berzanske trgovine i 2.892,00 KM prijavljene trgovine). U sklopu 36 transakcija je prometovano 18.534 vrijednosna papira.     

Vrijednost BIFX-a se nije mijenjala u odnosu na prošlo trgovanje i iznosi 947,27 poena.

Vrijednost indeksa SASX-10 je porasla za 0,92 indeksna poena na 870,37 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,11 %               

Vrijednost indeksa SASX-30 je porasla za 6,65 indeksnih poena na 1.330,41 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,50%                            

Vrijednost SASE Islamskog indeksa – u saradnji sa BBI, SASX-BBI je porasla za 25,49 indeksnih poena na 11.099,64 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,23%

Vrijednost indeksa SASX-Fundamentals, SASX-FN  je porasla za 3,87 indeksnih poena na 13.705,56 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,03%   

Na Kotaciji fondova ostvaren  promet od 33.343,54 KM, u sklopu 12 transakcija prometovano  5.868 dionica.Najveći dnevni promet ostvaren je dionicama  emitenta ZIF BONUS DD SARAJEVO  (simbol BNSFRK2) u iznosu od 33.144,88 KM. Kurs ovog emitenta iznosio je 5,78 KM

Na Kotaciji privrednih društava ostvaren je promet od 11.424,29 KM, u sklopu 3 transakcije prometovane su 634 dionice emitenta BOSNALIJEK DD SARAJEVO ( simbol BSNLR ). Kurs ovog emitenta je iznosio 18,02 KM.

Na Kotaciji obveznica ostvaren  promet u ukupnoj vrijednosti  od 3.975,30 KM, u sklopu 3 transakcije prometovano  4.000 obveznica ratnih potraživanja FEDERACIJE BIH serije F,G,H

Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je ukupan promet od 51.803,60 KM, u sklopu 7 transakcija prometovano 3.512 dionica. Najveći promet ostvaren je dionicma  emitenta JP ELEKTROPRIVREDA BIH DD SARAJEVO (simbol JPESR) u iznosu od 32.253,60 KM. Kurs ovog emitenta iznosio je 17,80 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST2 i na tržištu za emitente u stečaju nije bilo zaključene trgovine .

Na Slobodnom tržištu – ST3 ostvaren  promet u ukupnoj vrijednosti  od 15.990,00 KM, u sklopu 3 transakcije prometovano  4.100 dionica emitenta  ŠIPAD KOMERC DD SARAJEVO ( simbol SPKMR ) . Kurs ovog emitenta iznosio je 3,90 KM.

Najveći dnevni porast vrijednosti zabilježile su obveznice za ratna potraživanja  FEDERACIJE BIH ( serije H) od 1,03 % i dostigle su cijenu od 98,00 KM, dok su najveći dnevni pad vrijednosti registrirale dionice emitenta  ZIF BONUS DD SARAJEVO  (simbol BNSFRK2)) od 8,33 % i dostigle su cijenu od 5,78 KM.

Na vanberznom tržištu evidentirana je trgovina dionicama slijedećih emitenata:

– NAPREDAK DD TEŠANJ (simbol NPTERK2) u vrijednosti od 288,00 KM, u sklopu 6 transakcija prometovano je 48 dionica i

– MAJEVICA DD SREBRENIK ( simbol MJVCRK3) u vrijednosti od 2.604,00 KM, u sklopu 2 transakcije prometovane su 372 dionice.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
berze SASE
najnovije

Diskontni lanac koji posluje i u BiH najavio otvaranje preko 800 novih prodavnica

21/05/2026

Dobre vijesti: Ponovo krenuo izvoz bh. oružja i municije u SAD

21/05/2026

Više od 21 milion KM za cestovnu infrastrukturu u FBiH

21/05/2026
IZDVOJENO

Nova Klas tjestenina: Kada domaći kvalitet inspiriše vrhunske kuhare

20/05/2026

AI rješenja koja mijenjaju bankarstvo: Poznati pobjednici Raiffeisen AI Hackathona

18/05/2026

Primorac: BiH ne predaje nebo, delegiranje je standardna europska praksa

18/05/2026
Tagovi
zapošljavanjebiznis vijestiBLSEVlada FBiHVolkswagenIzvozBanketurizamnamjenska industrijaSASEautomobiliNjemačkaBingoHrvatskainvesticijeNafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.