Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Čović: Amerikanci žele graditi autoput BiH – Crna Gora
  • Veliki preokret: Drašković investira 50 miliona KM u Hercegovinu
  • Bh. grad dobio ‘preluksuzni’ objekat: Najveća investicija u 20 godina
  • Pri kraju ključna dionica u Hrvatskoj: Od Pule do Zagreba za dva i pol sata
  • Skočio broj putničkih automobila u RS: U jednom gradu veći i za 55 posto
  • Kraj već 5. februara? Hoće li 500 radnika bh. firme na ulicu
  • Od maja 2026. ponovo kreće direktna aviolinija Berlin – Sarajevo
  • Ko je turski gigant koji u BiH želi ugovor od milijardu KM
  • Ova bh. općina ima više radnih mjesta nego radnika
  • Nastavak rasprodaje: Fortenova sprema prodaju firme sa 1700 zaposlenih
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Mijatović i Nedera potpisali Aneks Sporazuma o provođenju projekta „Boljom upravom do bržeg ekonomskog rasta“

Mijatović i Nedera potpisali Aneks Sporazuma o provođenju projekta „Boljom upravom do bržeg ekonomskog rasta“

0
By BiznisInfo on 01/08/2023 Ekonomija

Zamjenik federalnog premijera i ministar razvoja, poduzetništva i obrta Vojin Mijatović i rezidentna predstavnica Razvojnog programa Ujedinjenih naroda u BiH (UNDP) Steliana Nedera potpisali su danas, u sjedištu Vlade FBiH u Sarajevu, Aneks Sporazuma između Federalnog ministarstva razvoja, poduzetništva i obrta i UNDP-a o provođenju projekta “Boljom upravom do bržeg ekonomskog rasta”. Ovaj projekat implementira UNDP u saradnji sa Vladom Kraljevine Norveške.

Projektom se pruža podrška izgradnji kapaciteta za dobro upravljanje i unapređenje ekonomskog razvoja. Istovremeno, program stimuliše izgradnju društva znanja i osposobljavanje kadrova potrebnih modernoj privredi.

Na osnovu identifikovanih potreba, jedna od ključnih projektnih aktivnosti fokusirana je na razvoj poduzetništva, između ostalog, i kroz unapređenje i jačanje sistema poslovne podrške u Bosni i Hercegovini.

U saradnji sa UNDP, kroz javni poziv koji će raspisati Ministarstvo, projekat će pružiti podršku davaocima usluga u Federaciji s ciljem uspostave nove ili osnaživanja postojeće linije poslovne podrške usmjerene prema malim i srednjim preduzećima, sa posebnim fokusom na start-up kompanije i mlade poduzetnike.

Putem javnog poziva biće odabrani kvalifikovani pravni subjekti, neprofitne organizacije koje pružaju usluge poslovne podrške iz Federacije BiH, kojima će biti dodijeljena poticajna sredstva namjena za uspostavljanje novih i/ili unapređenje postojećih linija poslovne podrške.

Ukupna vrijednost Sporazuma sada iznosi 270.000 KM, od čega učešće UNDP-a iznosi 120.000 KM, a Federalnog ministarstva razvoja, poduzetništva i obrta 150.000 KM.

Kroz ovaj projekt planirana je podrška za najmanje 11 davaoca usluga poslovne podrške i najmanje 11 usluga poslovne podrške.

Pored potpisivanja ovog sporazuma, UNDP će podržati Ministarstvo prilikom razvoja alata za samoprocjenu cirkularnosti i cirkularne zrelosti malih i srednjih preduzeća u Federaciji Bosne i Hercegovine koji će biti od koristi malim i srednjim preduzećima, ali i institucijama sistema da razviju odgovarajuće politike podrške u oblasti cirkularne ekonomije.

Podjeli:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Click to share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Click to share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Čović: Amerikanci žele graditi autoput BiH – Crna Gora

02/02/2026

Veliki preokret: Drašković investira 50 miliona KM u Hercegovinu

02/02/2026

Bh. grad dobio ‘preluksuzni’ objekat: Najveća investicija u 20 godina

02/02/2026

Pri kraju ključna dionica u Hrvatskoj: Od Pule do Zagreba za dva i pol sata

02/02/2026
Tagovi
HrvatskaautomobiliSASEVolkswagenNaftaIzvozKonzumBLSEzapošljavanjeNjemačkaBoljiposao.cominvesticijeVlada FBiHturizamBankeBingo
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.