Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Nijemci odustali od velike investicije na Kupresu: Fabrika sa 600 radnih mjesta seli na novu lokaciju
  • Ko je dao 2,9 miliona KM za dionice: U toku preuzimanje Privredne banke Sarajevo
  • Bivši radnici Koksare Lukavac nastavili štrajk, noć proveli ispred fabrike
  • UniCredit Fondacija dodijelila 4,2 miliona eura za devet evropskih projekata, među dobitnicima i „Zemlja djece u BiH“
  • Šta se dešava s Wizz Airom: Zarada pala za čak 99,4 posto uprkos rekordnom broju putnika
  • Dok sprema gradnju velikog hotela na 30.000 kvadrata, vlasnik SCC-a nastavlja gomilati milione
  • U utorak veliki štrajk u njemačkim tvornicama, radnici traže veće plate
  • Isplaćeno 7,8 miliona maraka za podsticaje
  • Ovo je dionica autoputa u FBiH duga 7,2 kilometra koja se ne koristi već pet godina
  • Intesa Sanpaolo Banka realizirala prvu instant transakciju u BiH
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Koliko je “težak” biznismen koji je kupio Miškovićevu firmu u Sarajevu

Koliko je “težak” biznismen koji je kupio Miškovićevu firmu u Sarajevu

0
By BiznisInfo on 12/08/2025 Kompanije
Ilustracija

Informacija koju je tokom vikenda objavio BiznisInfo.ba, da je srbijanski tajkun Miroslav Mišković prodao svoju firmu u Sarajevu “Standard nekretnine”, odjeknula je u javnosti.

Samim time, postalo je jasno da je Mišković odustao od velike investicije na Stupu gdje se nalazi parcela u vlasništvu spomenute firme, a gdje je planirao gradnju velikog šoping centra i stambenog kompleksa.

BiznisInfo.ba je ranije pisao da je Mišković gradnju projekta najavljivao već šest godina, te da je planirao uložiti stotine miliona maraka, ali da je imao problema kod ishođenja dozvola.

Novi vlasnici firme Standard nekretnine, pa samim time i nekretnina na stupu, su firma DSS Properties Sarajevo sa 90 posto i Asmir Bandić sa deset posto, piše BiznisInfo.ba.

Dobit koja se mjeri desetinama miliona

Vlasnik firme DSS Properties je Dragan Stanojlović, poznati poduzetnik i jedan od najbogatijih ljudi u cijeloj BiH. Naime, Stajnojlović je većinski vlasnik firme “Sport vision”, koja je jedan od najvećih lanaca prodavnica sportske opreme u cijelom regionu.

Bandić je partner i u toj kompaniji, ali sa mnogo manji udjelom u vlasništvu od 0,87 posto, tok preostalih 99,13 posto pripada Stanojloviću. “Sport vision” je ujedno jedna od najprofitabilnijih kompanija u BiH što govori o tome kakav je investicijski kapacitet Stanojlovića.

Ukupni prihodi kompanije “Sport vision” lani su bili 317 miliona KM, što je veliki rast u odnosu na 290 miliona KM godinu ranije i 237 miliona godinu prije toga.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu
Kompanija “Sport vision” lani imala čistu dobit od 52 miliona KM

Neto dobit u posljednje tri godine rasla je sa 34,7 miliona KM, preko 43,4 miliona na 52,6 miliona u prošloj godini. Prosječan broj zaposlenih na lani je premašio hiljadu, piše BiznisInfo.ba.

Stanojlović je također suvlasnik firme City Mall Bijeljina, u kojoj ima polovinu vlasništva, dok je druga polovina u vlasništvu Miloša Ćurčića.

Ova kompanija gradi mrežu retail parkova širom Bosne i Hercegovine. Već imaju ovakve šoping centre u Brčkom, Zvorniku i onaj u Doboju u koji je uložno 60 miliona KM i koji spada u najveće u BiH. Trenutno grade još jedan u Istočnom Sarajevu, što je BiznisInfo.ba nedavno otkrio.

Firma City Mall lani je imala prihode od 7,3 miliona KM i dobit od 3,6 miliona maraka.

Ostale kompanije

Stanojlović i Bandić su vlasnici još jedne firme registrovane u Sarajevu – Benefit d.o.o. za trgovinu na veliko odjećom i obućom.

Stanojlović ima i firmu DS Properties Bijeljina za kupovinu i prodaju vlastitih nekretnina koja je lani imala preko milion KM prihoda ali koja im aktivu od 43 miliona KM.

Također je vlasnik firme Triax Sarajevo registrovane za prikupljanje i naplatu računa te kreditnih ureda.

Preuzimanje teksta dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i postavljanje linka ka originalnom tekstu na BiznisInfo.ba

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Asmir Bandić City Mall Dragan Stanojlović Miroslav Mišković Sport Vision Standard Nekretnine
NAJNOVIJE

Nijemci odustali od velike investicije na Kupresu: Fabrika sa 600 radnih mjesta seli na novu lokaciju

21/07/2026

Ko je dao 2,9 miliona KM za dionice: U toku preuzimanje Privredne banke Sarajevo

21/07/2026

Bivši radnici Koksare Lukavac nastavili štrajk, noć proveli ispred fabrike

21/07/2026

UniCredit Fondacija dodijelila 4,2 miliona eura za devet evropskih projekata, među dobitnicima i „Zemlja djece u BiH“

21/07/2026
Tagovi
automobiliVolkswagenBLSESASENaftaNjemačkazapošljavanjebiznis vijestiVlada FBiHtop pričeturizamIzvozBingoHrvatskaBankeinvesticije
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...