Grad Zavidovići predstavit će svoje privredne i turističke potencijale na ovogodišnjem ZEPS-u

0

Fokus na novoj industrijskoj zoni u Vozućoj

Grad Zavidovići će ove godine u okviru 29. po redu Međunarodnog generalnog BH sajma privrede ZEPS 2025 predstaviti na vlastitom štandu privredne i turističke potencijale, sa naglaskom na novu industrijsku zonu u Vozućoj.

Također, Grad Zavidovići će omogućiti kompanijama koje to žele da se predstave u okviru zajedničkog štanda, dok će svi ostali moći dostaviti svoje promotivne materijale.

„ZEPS je privredni događaj godine koji ne želimo propustiti, a Zavidovići grad koji ima tradiciju snažne industrijske proizvodnje koju želimo ponovno pokrenuti. Zato je ZEPS izvanredna prilika da predstavimo našu novu privrednu zonu u Vozućoj investitorima iz zemlje i svijeta. Nova industrijska zona podijeljena je na 19 parcela, sa površinom 10 hektara na vrlo atraktivnom mjestu jer se nalazi u središtu Bosne i Hercegovine na putnim pravcima između Tuzle, Doboja, Zenice i Sarajeva. Već smo otvorili razgovore sa tri potencijalna investitora, od čega je jedan strani, a dva su domaća. Nadamo se da će uskoro početi njeno popunjavanje. Najvažnije u svemu je to da smo mi uradili naš dio posla i kreirali uvjete za pokretanje novih kompanija i otvaranje novih radnih mjesta u Zavidovićima“, riječi su Erne Merdić Smailhodžić gradonačelnice Grada Zavidovići.

Erna Merdić Smailhodžić

Tako će se na zajedničkom štandu predstaviti Grad Zavidovići, Razvojna agencija RAZ d.o.o., Udruženje privrednika Zavidovići, te Klub za podršku poduzetništva žena, a od kompanija tu su BN Step d.o.o., Krivaja Metali d.o.o., te Mali Farmer, i drugi.

Generalni BH sajam ZEPS 2025 održat će se od 10. do 13. septembra na Kamberovića polju u Zenici. Prošle godine u okviru ZEPS-a nastupilo je više od 1.200 brendova, a organizovano je više od 1.000 B2B susreta. Dogovoreno je i potpisano oko 300 poslovnih ugovora, a ove godine poduzeti su dodatni napori da ih bude još i više.