Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Prihodi FBiH manji za 58 miliona KM: Doprinosi za penzije pali za čak 93 miliona
  • MOL ulazi u projekat koji jača energetsku sigurnost Evrope: Potraga za naftom i plinom na 10.300 km²
  • Jedan od najvažnijih projekata između BiH i Crne Gore ulazi u novu fazu: Danas otvaranje ponuda za izgradnju
  • Sarajevski investitor sprema jednu od najvećih solarnih elektrana u BiH: Projekt od 158 miliona KM na 116 hektara
  • Kada se trud prepozna i cijeni: Muhamed je za devet godina prešao put od skladišta do prodajnog predstavnika
  • Utvrđen prijedlog Zakona o gasu Federacije BiH
  • Više od 1,2 milion KM za uvezivanje staža radnicima rudnika
  • Brza cesta duga 61 kilometar i vrijedna 938 miliona KM mijenja Hercegovinu: Objavljeni novi detalji
  • Veliki dan za malu opštinu: Nakon dvogodišnje pauze ponovo dobili banku
  • Utvrđena maksimalna visina marži za neaditivirane naftne derivate
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Finansije»Dolar oslabio prema košarici valuta

Dolar oslabio prema košarici valuta

0
By BiznisInfo on 28/12/2020 Finansije

Na valutnim tržištima vrijednost dolara prema košarici valuta je pala.

Dolarov indeks, koji pokazuje vrijednost američke u odnosu na ostalih šest najvažnijih svjetskih valuta, kreće se jutros oko 90,19 boda, dok je na kraju prošle sedmice iznosio 90,28 bodova.

Pritom je tečaj dolara prema japanskoj valuti skliznuo sa 103,50 na 103,45 jena, prenijela je agencija Hina.

Američka je valuta oslabila i u odnosu na evropsku, pa je cijena eura porasla na 1,2220 dolara, dok je na kraju prošle sedmice iznosila 1,2205 dolara.

Cijene su nafte, pak, nastavile silaznom putanjom, nakon što su prošle sedmice pale više od 1,5 posto, što je bio njihov prvi sedmičnii gubitak nakon sedam sedmica rasta.

Na američkom je tržištu cijena barela jutros skliznula 0,3 posto, na 48,08 dolara, a na londonskom tržištu 0,4 posto, na 51,07 dolara.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
dolar
najnovije

Prihodi FBiH manji za 58 miliona KM: Doprinosi za penzije pali za čak 93 miliona

16/06/2026

MOL ulazi u projekat koji jača energetsku sigurnost Evrope: Potraga za naftom i plinom na 10.300 km²

16/06/2026

Jedan od najvažnijih projekata između BiH i Crne Gore ulazi u novu fazu: Danas otvaranje ponuda za izgradnju

16/06/2026
IZDVOJENO

Hifa Oil CG među najuspješnijim srednjim preduzećima u Crnoj Gori

11/06/2026

Tuzla i TK dobijaju 25 novih minibusa: Junuzović Kopex, GIPS Tuzla i TEMSA predstavili naredne korake u modernizaciji javnog prijevoza 

11/06/2026

Nelt Grupa, Baby Food Factory i Neoplanta predstavile Izvještaje o održivom poslovanju 

11/06/2026
Tagovi
automobiliBankeNaftaturizaminvesticijeVolkswagentop pričeHrvatskaIzvozBingoBLSESASEVlada FBiHzapošljavanjebiznis vijestiNjemačka
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.