Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Data saglasnost na veleprodajnu cijenu prirodnog gasa za distributivna privredna društva u FBiH
  • Nastavljeni radovi na drugoj fazi izgradnje zatvorenog olimpijskog bazena u Zenici
  • Izvještaj OECD-a: Turska među četiri najtraženije destinacije na svijetu
  • Propao tender za novi most na Neretvi: Hrvatska dala BiH 10 miliona KM, jedina ponuda skoro 20 miliona
  • “Kvadrant C” povučen s dnevnog reda današnje sjednice Gradskog vijeća Sarajeva
  • Raiffeisen i Macura preuzimaju Addiko, evo šta će biti s bankom u BiH
  • Rekordno polugodište BH Telecoma: Prihodi 275,2 miliona KM, dobit veća 12 posto i najveća produktivnost u historiji
  • Zaustavljen strelovit rast Binasa: Dobit kompanije prepolovljena u prvom polugodištu
  • Pogledajte spektakularne prizore: Najveći most na Koridoru 5C zasjao u punom sjaju
  • Nova šoping zona u Hercegovini poprima obrise: Počela gradnja Retail Parka, Lidl priprema teren
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Tržište»Žene vlasnice trećine privrednih subjekata u RS

Žene vlasnice trećine privrednih subjekata u RS

0
By BiznisInfo on 10/09/2019 Tržište

Ministar privrede i preduzetništva Republike Srpske Vjekoslav Petričević istakao je značaj Prve međunarodne konferencije “Žena – liderka u digitalnom dobu”, jer je jedan od ciljeva osnažiti i povećati učešće žene u privredi i biznisu.

“Sama činjenica da su žene vlasnice jedne trećine privrednih subjekata u Republici Srpskoj govori o njihovom doprinosu razvoju privrede Republike Srpske, te tu postoji još prostora”, rekao je Petričević novinarima prije početka konferencije.

Petričević je izrazio podršku radu Kluba poslovnih žena Republike Srpske, koji je organizovao konferenciju i dodao da je potrebno podići svijest žena o njihovom značaju u poslu.

Jedan od osnivača Kluba poslovnih žena Republike Srpske Vanja Petrović rekla je da je cilj konferencije umrežavanje žena u biznis-sektoru, kao i onih koje žele da postanu preduzetnice.

“Strateški cilj Kluba je da osnaži ulogu žene u biznisu, jer žena kao lider može da bude uspješna. Naravno, u tome svemu joj je potrebna i podrška, kako žena, tako i muškaraca”, rekla je Petrovićeva.

Petrovićeva je izrazila zadovoljstvo što je potpisan i Regionalni memorandum o saradnji koji će ujediniti Klub poslovnih žena Republike Srpske, Udruženje poslovnih žena Srbije, Asocijaciju poslovnih žena Crne Gore, Regionalnu asocijaciju poslovnih žena BiH i Međunarodnu mrežu poslovnih žena Hrvatske.

“Želja nam je da na prvom mjestu pokažemo da možemo funkcionisati kao jedan sistem na globalnom nivou, te smo povezali međunarodni, vladin i biznis- sektor”, rekla je Petrovićeva.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Član Udruženja poslovnih žena Srbije Tanja Mamula Nikolić istakla je značaj udruživanja žena, kako bi, između ostalog, žene koje imaju iskustvo i znanje, prenijele ga mlađim preduzetnicama, što bi im pomoglo da dalje napreduju i rade.

Predsjednik Međunarodne mreže poslovnih žena Hrvatske Ivana Radić rekla je da mreža ima dosta aktivnih projekata, čiji je cilj, na prvom mjestu, ohrabriti žene da se bave biznisom.

“Ono što ženama najviše nedostaje je hrabrost da krenu u bilo kakvu promjenu, te im je tu podrška najznačajnija, ali i u momentima kada naiđu na prepreku, kako da je prevaziđu”, rekla je Radićeva.

Predstavnik kompanije “Prointer” Gordana Kovačević rekla je da je ova kompanije podržala Klub poslovnih žena Srpske u organizaciji konferencije i jačanju poslovne klime u Republici Srpskoj i uloge žene u tom procesu.

“Zadovoljstvo nam je i što je potpisan sporazum kojim se formalno ozvaničava udruživanje žene iz regiona u promovisanju ličnih, ali i profesionalnih vrijednosti”, rekla je Kovačevićeva. (Srna)

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Data saglasnost na veleprodajnu cijenu prirodnog gasa za distributivna privredna društva u FBiH

27/07/2026

Nastavljeni radovi na drugoj fazi izgradnje zatvorenog olimpijskog bazena u Zenici

27/07/2026

Izvještaj OECD-a: Turska među četiri najtraženije destinacije na svijetu

27/07/2026
IZDVOJENO

Rekordno polugodište BH Telecoma: Prihodi 275,2 miliona KM, dobit veća 12 posto i najveća produktivnost u historiji

27/07/2026

HIFA OIL Koncern podržao Festival „Slovo Gorčina“ i dugoročnu inicijativu za očuvanje nekropola stećaka

25/07/2026

Karlo Hunjet, Nestlé: Važno je da svaki proizvod opravda povjerenje koje nam potrošači ukazuju

24/07/2026
Tagovi
Bingoturizamtop pričeBLSEinvesticijeBankeVolkswagenbiznis vijestiNjemačkazapošljavanjeautomobiliVlada FBiHNaftaHrvatskaIzvozSASE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.