Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Porodična firma iz Banje Luke širi proizvodnju i osvaja Zapadnu Evropu
  • Potpisan ugovor o izgradnji pristaništa na Drini u Višegradu
  • Fabrika na 3.500 m2: U Poslovnu zonu u Cazinu stiže nova investicija
  • Pokrenut prvi integrisani litijumski projekt u Evropi
  • Turci će graditi brzu cestu do Novog Pazara: Evo detalja
  • Srpska kompanija dovodi luksuzni hotelski brend u Hrvatsku i Sloveniju
  • Uvodi se direktna aviolinija između Sarajeva i glavnog grada Izraela
  • Tek osnovana firma najavljuje ogromne investicije, direktor objasnio
  • Firma Sani Global planira izgradnju nove fabrike u Bihaću
  • U martu tender za najgoru cestu u BiH: Projekt od 180 miliona KM
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Završen 46. Sajam šljive
Ekonomija

Završen 46. Sajam šljive

BiznisInfoBy BiznisInfo31/08/2019Updated:31/08/2019Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Danas je završen 46. Međunarodni sajam poljoprivrede i prehrambene industrije – Sajam šljive u Gradačcu. Svoje proizvode i usluge na 5.000 kvadratnih metara otvorenog i zatvorenog prostora prezentovalo je 310 izlagača iz Bosne i Hercegovine, zemalja regiona i Evropske unije.

“Veoma smo sretni i zadovoljni što je i ove godine sajamska manifestacija u Gradačcu uspješno organizovana i svi programski sadržaji su ispunjeni. Na sajmu je bio veliki broj posjetilaca, a izlagači su u ova četiri dana imali niz poslovnih susreta i prezentacija. Uspostavljena je saradnja, sklopljeni su novi poslovni aranžmani i ugovori za naredni period. I naredne godine na sajmu u Gradačcu će se predstaviti grad Zagreb sa Obrtničkom komorom, a očekujemo da Republika Hrvatska bude zemlja partner gradačačkog sajma. Zahvaljujem se pokroviteljima Vladi Tuzlanskog kantona i Ministarstvu privrede Kantona Sarajevo, našim sponzorima i partnerima bez čije pomoći ova tradicionalna manifestacija ne bi mogla biti ovako dobro organizovana, rekao je Hašim Šabanović, direktor Gradačačkog sajma, prenijela je agencija Patria.

Izloženi su sajamski eksponati nekih od najznačajnijih proizvođača i prerađivača poljoprivrednih proizvoda, predstavile su se brojne organizacije i institucije koje podržavaju i promoviraju ovu privrednu granu. Poljoprivrednici su imali priliku prisustvovati stručnom savjetovanju na Poljoprivrednom gazdinstvu „Krušik“ u Donjem Skugriću. Govorilo se o savremenom voćarstvu i primjeni mineralnih gnojiva Petrokemije u poljoprivrednoj proizvodnji. Održana je prezentacija rezultata istraživanja doktorskog rada Sumedine Spahić Vukojević, rodom iz Gradačca koji je prije mjesec dana odbranila na Univerzitetu u Konyi (Republika Turska).

Predstavljena je strukturna analiza i razvojne mogućnosti proizvodnje šljive na području gradačačkog kraja. I ove godine dodijeljene su medalje Gradačačkog sajma za kvalitet izloženih proizvoda te za najbolje rakije i jaka alkoholna pića.

Dodijeljeno je 12 medalja za kvalitet, a ocjenu kvaliteta je vršio Poljoprivredno-prehrambeni fakultet u Sarajevu. Gradačački sajam dodijelio je šest medalja za kvalitet rakija jakih alkoholnih pića. Ocjena ovih uzoraka vršena je u Destileriji “Krušik” u Donjem Skugriću.

“Gradačački sajam ove godine se odlučio da nagradi samo najbolje i tako javnosti pošalje pozitivnu sliku kako u Bosni i Hercegovini imamo izuzetno kvalitetne prehrambene proizvode”, rekao je Muhamed Prnjat, izvršni direktor Gradačačkog sajma.

Održan je i 2. sajam pčelarstva u organizaciji Udruženja pčelara “Pčela” Gradačac. Dodijeljena su tri pehara i 31 medalja za kvalitet ocijenjenih medova. Prezentaciju o pčelarenju u skladu sa vremenskim prilikama održao je Stanko Čuljak, dopredsjednik Hrvatskog pčelraskog saveza i predsjednik UP „Nektar“ Vinkovci.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Porodična firma iz Banje Luke širi proizvodnju i osvaja Zapadnu Evropu

13/02/2026

Potpisan ugovor o izgradnji pristaništa na Drini u Višegradu

13/02/2026

Fabrika na 3.500 m2: U Poslovnu zonu u Cazinu stiže nova investicija

13/02/2026

Pokrenut prvi integrisani litijumski projekt u Evropi

13/02/2026
Tagovi
KonzumturizamVolkswagenzapošljavanjeBLSEBankeVlada FBiHautomobiliinvesticijeNjemačkaNaftaBoljiposao.comIzvozHrvatskaSASEBingo
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.