Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • UniCredit Bank proglašena najboljom podskrbničkom bankom u BiH
  • Prozore ne birate za jednu sezonu: Šta „Made in Germany“ znači za naredne decenije?
  • Poznati biznismen krenuo u akviziciju: Nudi 50 miliona KM za preuzimanje Privredne banke Sarajevo
  • Nakon stečaja vlasnici najavljuju veliki preokret: Željezara Zenica postaje industrijsko-logistički park
  • Misteriozna kupovina dionica Privredne banke Sarajevo: Ko je dao 5,2 miliona KM
  • Duboko ispod švajcarskih Alpa gradi se mega-trezor za najbogatije ljude svijeta
  • Prelomna odluka: Otvoren stečaj nad Novom Željezarom Zenica
  • Američka kompanija ulazi u veliki energetski projekt u BiH: Najavljena saradnja na 50 godina
  • Šta stoji iza velike dobiti Centralne banke BiH: Stare novčanice donijele desetine miliona KM
  • Swissôtel Sarajevo nastavlja partnerstvo sa Sarajevo Film Festivalom kao konferencijski partner CineLink Industry Days
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Za dva mjeseca otvaranje velikog gradilišta u Sarajevu
Investicije

Za dva mjeseca otvaranje velikog gradilišta u Sarajevu

BiznisInfoBy BiznisInfo10/06/2020Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Premijer Kantona Sarajevo Mario Nenadić, ministar saobraćaja KS Adi Kalem i direktor Direkcije za puteve KS Selmir Kovač obišli su radove koji se trenutno odvijaju na dionici Prve transverzale.

Nakon dužeg perioda zastoja u realizaciji izgradnje ove za građane Sarajeva izuzetno važne saobraćajnice, Direkcija za puteve je prošle sedmice raspisala javni poziv za izbor izvođača radova.

– Ovim pozivom smo otvorili prostor da se u narednih 60 dana izabere i uvede u posao izvođač radova koji će početi raditi upravo na dionici koju danas obilazimo, od Kranjčevićeve ulice do Ulice Braće Begića na dužini oko 800 metara – istakao je premijer Nenadić.

On je iskazao svoje nezadovoljstvo, jer je puno vremena potrošeno na rješavanje imovinsko-pravnih odnosa na ovoj dionici u kojima je KS više od dvije godine bio talac njih nekoliko neriješenih.

Trenutno se ubrzavaju procesi rješavanja imovinsko-pravnih odnosa, a neki od njih će se rješavati i na sjednici Skupštine 26. juna 2020. godine. Premijer ističe da je upravo uvođenje izvođača na teren model koji će spriječiti bilo koga da onemogući izgradnju saobraćajnice od posebnog javnog interesa. Rješavanje imovinskih odnosa i gradnja saobraćajnice su procesi koji će se odvijati paralelno.

– Zadovoljni smo ovim što smo uradili za ove dvije sedmice od kada smo intenzivirali ove procese. Obići ćemo i dionicu na Šipu gdje planiramo do kraja godine završiti započete građevinske radove, te otvoriti i gradilište na tunelu prema Vogošći – naglasio je premijer Nenadić.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Ministar Kalem je još jednom potcrtao opredjeljenje ove Vlade da izgradnju Prve transverzale i Južne longitudinale tretira kao prioritete u svom radu.

– Nakon što izaberemo izvođača radova, planiramo brzim tempom nastaviti dalje radove, intenzivirati gradnju ne samo ovdje nego i na ostalim bitnim saobraćajnicama u KS. Dva mjeseca je rok do okončanja javnog poziva i tada ovdje očekujemo veliko gradilište – poručio je ministar Kalem.

Sa proglašenjem izgradnje ove saobraćajnice projektom od javnog interesa stekli su se preduvjeti da se ozbiljno i konkretno krene sa njenom izgradnjom. To je naglasio direktor Direkcije za puteve Kovač.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Mario Nenadić Prva transverzala
NAJNOVIJE

UniCredit Bank proglašena najboljom podskrbničkom bankom u BiH

12/08/2026

Prozore ne birate za jednu sezonu: Šta „Made in Germany“ znači za naredne decenije?

12/08/2026

Poznati biznismen krenuo u akviziciju: Nudi 50 miliona KM za preuzimanje Privredne banke Sarajevo

12/08/2026

Nakon stečaja vlasnici najavljuju veliki preokret: Željezara Zenica postaje industrijsko-logistički park

12/08/2026
Tagovi
Bankebiznis vijestiVolkswagenzapošljavanjeNjemačkaautomobiliBLSENaftaHrvatskainvesticijeVlada FBiHIzvozSASEBingoturizamtop priče
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...