Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • TRZ Hadžići neće u stečaj: Potpisani novi ugovori i najavljene investicije
  • Zašto Evropa gradi tunel dug 64 kilometra: “Na pauzi od posla – u Italiju na espreso”
  • Centralna banka BiH uplatila 184,4 miliona KM u budžet institucija BiH
  • Ruski oligarh napustio Bosnu i Hercegovinu sa 310 miliona KM u koferu
  • Lukavac Cement donirao vatrogasno vozilo
  • Bingo ide u veliku investiciju, sprema se gradnja modernog tržnog centra
  • Cijene nafte nezaustavljivo rastu, Brent najskuplji od 2022.
  • Vlada FBiH ulazi u igru: Sprema se preuzimanje Željezare Zenica
  • Ovo je parcela u Sarajevu na kojoj je Lidlu zabranjena gradnja: Pogledajte lokaciju
  • Vlada Federacije BiH: Donesena odluka o ograničenju cijene hljeba
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Vučić: Svaka bomba koju proizvedemo ima deset kupaca

Vučić: Svaka bomba koju proizvedemo ima deset kupaca

0
By BiznisInfo on 16/08/2022 Ekonomija

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je ogroman nedostatak oružja u svijetu i da sve što Srbija proizvede može da proda “bukvalno u tri dana”.

“Zahvaljujući ogromnoj tražnji, svaka mina, bomba ima deset kupaca. To pokazuje u kom smjeru svijet ide”, rekao je Vučić koji je na Vojnoj akademiji u Beogradu prisustvovao prikazu novoproizvedenog naoružanja i vojne opreme iz domaće namjenske industrije za potrebe Vojske Srbije.

On je ocijenio da će se zbog više nivoa sankcija među državama u svijetu sve teže proizvoditi oružje i da je zato potrebno što više se osloniti na domaću proizvodnju.

“Ponosan sam na našu vojsku i vojnu industriju, ljude koji verno i marljivo rade. Moraćemo da nastavimo da snažimo odbrambene kapacitete, vojsku i odbrambenu industriju”, rekao je Vučić.

On je najavio da Vojsci Srbije stiže još 11 helikoptera “Erbasovih” višenamjenskih helikoptera “H-145M”, a da u MUP stižu još dva helikoptera “puma”.

On je najavio nastavak ulaganja u vojnu industriju i ukazao da samohodnu haubicu iz domaće proizvodnje “noru” svi traže.

“Ne možemo da proizvedemo koliko ih ljudi traže. Imamo na `kamazovim` kamionima, a imaćemo i na MANovim”, rekao je Vučić.

Na prikazu, kojem su prisustvovali i ministar odbrane Srbije Nebojša Stefanović, načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović i komandant Kopnene vojske general-potpukovnik Milosav Simović prikazani su, između ostalih i oklopno borbeno vozilo točkaš “lazar” sa mitraljezom kalibra 12,7 milimetra, kao i daljinski kontrolisano vozilo bez posade “miloš” sa mitraljezom 12,7 milimetara.

Prikazan je i hibridni protivavionski samohodni artiljerijsko-raketni sistem kratkog dometa – “Pasars” izrađen u Vojnotehnički institutu Beograd. Namijenjen je za odbranu od dejstva sofisticiranih niskoletećih ciljeva, a efikasan i za uništavanje ciljeva na zemlji i vodi, kao i višecjevni bacači raketa “plamen” i “oganj”.

Tu su i modernizovani radari, novi “fap” kamioni, nove generacije streljačkog naoružanja koje proizvodi kragujevačka “Zastava”, nišanske sprave, ali i bespilotna letjelica “pegaz”, razvijena na Vojnotehničkom institutu, koja će u doglednom periodu biti uvedena u upotrebu u Vojsci Srbije.

Srna

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

TRZ Hadžići neće u stečaj: Potpisani novi ugovori i najavljene investicije

30/04/2026

Zašto Evropa gradi tunel dug 64 kilometra: “Na pauzi od posla – u Italiju na espreso”

30/04/2026

Centralna banka BiH uplatila 184,4 miliona KM u budžet institucija BiH

30/04/2026

Ruski oligarh napustio Bosnu i Hercegovinu sa 310 miliona KM u koferu

30/04/2026
Tagovi
biznis vijestiinvesticijeVolkswagenturizamHrvatskaSASEBankeautomobilizapošljavanjeBingoBLSENjemačkaIzvozVlada FBiHNaftaBoljiposao.com
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.