Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Bh. proizvođač artiljerije u Parizu ugovorio novi posao: Direktor najavljuje rast proizvodnje i nova zapošljavanja
  • Koje su posljedice uvođenja “sive liste” Moneyvala za BiH?
  • 166 projekata vrijednih 555 miliona KM: Usvojen investicijski okvir za razvoj Tuzlanskog kantona
  • Nogometna groznica: Postani dio Raiffeisen tima
  • Binance nastavlja poslovanje u Evropi u skladu s važećim propisima
  • UniCredit Bank uspješno realizovala emisiju obveznica
  • Greške pri upotrebi lijekova koštaju milijarde, a farmaceuti ih mogu spriječiti
  • Nastavlja se procedura za izgradnju obilaznice oko Živinica, projekat donosi bolju povezanost i manje gužve
  • Nova Alumina privodi kraju važnu fazu izgradnje novog pogona: Montirana čelična konstrukcija teška 150 tona
  • Pet članova Akademije nauka i umjetnosti BiH svrstano među najbolje na planeti: Pogledajte o kome je riječ
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Finansije»Vlada KS: Socijalne naknade će biti povećane
Finansije

Vlada KS: Socijalne naknade će biti povećane

BiznisInfoBy BiznisInfo23/03/2020Updated:23/03/2020Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Vlada Kantona Sarajevo donijela je zaključak o povećanju visine socijalnih naknada u KS-u, a resorno ministarstvo će poduzeti sve radnje za povećanje tog osnova.

Ministrica za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS Jasna Agić je potvrdila da će odmah poduzeti sve radnje za povećanje osnova za obračun materijalnih i drugih davanja, po Zakonu o socijalnoj zaštiti, zaštiti civilnih žrtava rata i zaštiti porodica s djecom KS, čime će sva socijalna davanja biti uvećana.

Jasna Agić

Pozvala je sve poslodavce na području Kantona da se pridržavaju preporuka koje je donijela Vlada FBiH 16. marta ove godine a koje se tiču reorganizacije radnog vremena i radnih procesa a sve s ciljem prevencije i sprečavanja obolijevanja od koronavirusa.

Agić je ukazala i na preporuku datu poslodavcima da omoguće svojim radnicima, koji su roditelji malodobne djece do 10 godina, odsustvo s posla i to jednom od roditelja u slučaju da oba roditelja rade za vrijeme trajanja obustave nastave u predškolskim ustanovama i školama KS, saopćeno je iz Vlade KS.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Bh. proizvođač artiljerije u Parizu ugovorio novi posao: Direktor najavljuje rast proizvodnje i nova zapošljavanja

17/06/2026

Koje su posljedice uvođenja “sive liste” Moneyvala za BiH?

17/06/2026

166 projekata vrijednih 555 miliona KM: Usvojen investicijski okvir za razvoj Tuzlanskog kantona

17/06/2026
IZDVOJENO

Nogometna groznica: Postani dio Raiffeisen tima

17/06/2026

Hifa Oil CG među najuspješnijim srednjim preduzećima u Crnoj Gori

11/06/2026

Tuzla i TK dobijaju 25 novih minibusa: Junuzović Kopex, GIPS Tuzla i TEMSA predstavili naredne korake u modernizaciji javnog prijevoza 

11/06/2026
Tagovi
Njemačkatop pričeIzvozVlada FBiHVolkswagenNaftaBankeHrvatskazapošljavanjeturizamautomobiliBLSESASEbiznis vijestiinvesticijeBingo
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...