Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • RiTE Gacko nadmašila plan proizvodnje u prvom kvartalu ove godine
  • Fabrika koja je hranila bh. grad prodaje se za 119 miliona KM, 850 radnika čeka novac
  • Hrvatski industrijski div pred kolapsom: Nekad imali 1.800 radnika, danas nemaju ni za plaće
  • Najbogatija država svijeta proglasila “višu silu”: Gubitak od 20 milijardi dolara i pad ekonomije od 8,6 posto
  • Gasovod od 1,2 milijarde kubika mijenja energetsku sliku BiH: Gas će biti jeftiniji od vode
  • Ovo su najprodavaniji automobili u Evropi ove godine
  • Minić: Glavni projekat za aerodrom Trebinje u roku od 90 dana
  • Nalazište sa 16 milijardi barela nafte postaje nova meta energetskih divova
  • Jedan grad u BiH ima stanove skuplje od Sarajeva: Kvadrat čak 4.577 KM
  • Bh. milioneri grade objekat koji mijenja izgled grada: Pogledajte kako izgleda
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Vlada FBiH poništila rješenje o reviziji privatizacije Granita
Kompanije

Vlada FBiH poništila rješenje o reviziji privatizacije Granita

BiznisInfoBy BiznisInfo27/01/2022Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Vlada FBiH danas je donijela odluke o neposrednom sazivanju za 16.2.2022. godine vanrednih skupština dioničara privrednog društva Binas d.d. Bugojno i BNT – TMiH d.d. Novi Travnik.

Federalno ministarstvo energije, rudarstva i industrije upoznalo je Vladu FBiH sa informacijom o stanju u privrednim društvima namjenske industrije Zrak d.d. Sarajevo, Tehnički remontni zavod d.d  Hadžići, Binas d.d. Bugojno i BNT TMiH d.d. Novi Travnik.

Vlada je zadužila nadzorne odbore i uprave ovih privrednih društva da hitno sačine planove mjera i aktivnosti s ciljem prevazilaženja trenutnog stanja i stvaranja uslova za samoodrživo poslovanje.

Vlada FBiH se upoznala sa informacijom Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije o rješenju od 29.9.2021. godine i izvještaju od 29.9.2021. godine Agencije za reviziju privatizacije u Federaciji BiH o izvršenoj reviziji pretvorbe i privatizacije IP Krivaja d.o.o. Zavidovići – u stečaju, a resorno federalno ministarstvo rješenje će dostaviti Federalnom pravobranilaštvu na nadležno postupanje.

Na prijedlog stručnog radnog tijela, Vlada je poništila rješenje Agencije za reviziju privatizacije u FBiH od 28.9.2017. godine o izvršenoj reviziji pretvorbe i privatizacije privrednog društva Granit d.d. Jablanica, te ovaj predmet vratila prvostepenom organu na ponovni postupak.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Granit
NAJNOVIJE

RiTE Gacko nadmašila plan proizvodnje u prvom kvartalu ove godine

25/05/2026

Fabrika koja je hranila bh. grad prodaje se za 119 miliona KM, 850 radnika čeka novac

24/05/2026

Hrvatski industrijski div pred kolapsom: Nekad imali 1.800 radnika, danas nemaju ni za plaće

24/05/2026

Najbogatija država svijeta proglasila “višu silu”: Gubitak od 20 milijardi dolara i pad ekonomije od 8,6 posto

24/05/2026
Tagovi
investicijezapošljavanjeIzvozVlada FBiHbiznis vijestiSASEBankeHrvatskaNjemačkaturizamautomobiliNaftanamjenska industrijaBingoBLSEVolkswagen
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.