Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • BiH sjedi na 200.000 tona strateškog metala: Australci i Kanađani već zauzimaju pozicije
  • Turski gigant preuzima potpunu kontrolu nad Beko Europe: Posao vrijedan 71,5 miliona eura
  • Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura
  • Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata
  • NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 
  • Đokić: U narednih pet godina investicije od šest milijardi KM
  • Nastavlja se izgradnja reciklažnog centra u Širokom Brijegu
  • Usvojen Prijedlog za otvaranje postupka vanredne uprave u Novoj Željezari Zenica, imenovan vanredni upravnik
  • Gotovo je – Kraš pada u ruke Pivca i srpskog tajkuna, evo koliko plaćaju
  • Stroža pravila, neslavniji rezultat: 80 posto cigareta iz ilegalnih izvora
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»POZITIVA S ADDIKO BANK»Unapređenje saradnje vlada i privrednih komora ZDK i Tuzlanskog kantona

Unapređenje saradnje vlada i privrednih komora ZDK i Tuzlanskog kantona

0
By BiznisInfo on 14/03/2022 POZITIVA S ADDIKO BANK

Ministrica za rad, socijalnu politiku i izbjeglice Zeničko-dobojskog kantona Azra Sinanović sa saradnicima posjetila je Privrednu komoru Tuzlanskog kantona, gdje je s direktorom Nedretom Kikanovićem, te pomoćnikom ministra za rad i zapošljavanje, pravne opće i ekonomske poslov u Ministarstvu za rad, socijalnu politiku i povratak Tuzlanskog kantona Nurdinom Muhamedbegovićem  razgovarala o mogućnostima unapređenja saradnje dvaju ministarstava i privrednih komora u Zenici i Tuzli.

Bila je ovo prilika da se podijele iskustva iz ranije realiziranih projekata, te predstave aktivnosti i dosadašnji rezultati resornih ministarstava i komora.

Pozitivne vijesti donose Vam BiznisInfo i Addiko Bank

Ministrica Sinanović je naglasila da ovo ministarstvo i cjelokupna Vlada Zeničko-dobojskog kantona imaju odličnu saradnju s Privrednom komorom ZDK na projektima iz oblasti zapošljavanja mladih i njihovog ostankg u BiH, što je glavni motiv za realizaciju zajedničkih projekata.

– Otvoreni smo za saradnju i s resornim ministarstvom iz Tuzlanskog kantona i kantonalnom Privrednom komorom Tuzla, na zajedničkim projektima, sa zajedničkim idejama i naporima za stvaranje pozitivnog okruženja u BiH – rekla je ministrica Sinanović.

Direktor Kikanović je izrazio nadu da će saradnja u 2022. biti podignuta na viši nivo te da će u Tuzlanskom kantonu slijediti primjere dobre prakse u oblasti zapošljavanja, ostvarenog u saradnji Vlade i Privredne komore u Zeničko-dobojskom kantonu.

Pomoćnik resornog ministra u Vladi TK-a Muhamedbegović rekao je da je zapošljavanje i ostanak mladih jedan od prioriteta te vlade, te da će iskustva ZDK-a biti vrlo korisna za naredne projekte u TK-u.

Dogovoreno je da se u narednom periodu intenzivira saradnja na više zajedničkih projekata, kao što je završeni projekt “Izgradnja standarda kvaliteta u obrazovanju odraslih” u čijoj realizaciji su učestvovali Privredna komora Kantona Sarajevo, Privredna komora Zeničko-dobojskog kantona i Kantonalna privredna komora Tuzla, a kojeg su finansijski podržali Fondacija Helvetas-Moja budućnost i Federalni zavod za zapošljavanje – saopćeno je iz Press službe ZDK.

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

BiH sjedi na 200.000 tona strateškog metala: Australci i Kanađani već zauzimaju pozicije

21/06/2026

Turski gigant preuzima potpunu kontrolu nad Beko Europe: Posao vrijedan 71,5 miliona eura

20/06/2026

Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura

20/06/2026

Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata

19/06/2026
Tagovi
NjemačkaVlada FBiHtop pričeVolkswageninvesticijeBankeSASEBingoIzvozHrvatskaBLSENaftazapošljavanjebiznis vijestiturizamautomobili
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...