Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Turski gigant preuzima potpunu kontrolu nad Beko Europe: Posao vrijedan 71,5 miliona eura
  • Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura
  • Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata
  • NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 
  • Đokić: U narednih pet godina investicije od šest milijardi KM
  • Nastavlja se izgradnja reciklažnog centra u Širokom Brijegu
  • Usvojen Prijedlog za otvaranje postupka vanredne uprave u Novoj Željezari Zenica, imenovan vanredni upravnik
  • Gotovo je – Kraš pada u ruke Pivca i srpskog tajkuna, evo koliko plaćaju
  • Stroža pravila, neslavniji rezultat: 80 posto cigareta iz ilegalnih izvora
  • Po treći put poništena ekološka dozvola za rudnik Bistrica kod Prijedora
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Turski ministar Zeybekci najavio skoro potpisivanje revidiranog SST-a s BiH
Ekonomija

Turski ministar Zeybekci najavio skoro potpisivanje revidiranog SST-a s BiH

BiznisInfoBy BiznisInfo10/10/2017Updated:15/10/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Period koji je pred nama biće period u kojem će biti značajno unaprijeđen obim trgovinske razmjene između Turske, Bosne i Hercegovine i Srbije, izjavio je u Beogradu ministar ekonomije Republike Turske, Nihat Zeybekci

Ministar ekonomije Republike Turske, Nihat Zeybekci, najavio je danas u Beogradu kako će uskoro biti potpisan revidirani Sporazum o slobodnoj trgovini između Turske i Bosne i Hercegovine, javlja Anadolu Agency (AA).

Zeybekci je govorio na Poslovnom forumu Srbija-Turska, koji je organizovan u Beogradu u povodu posjete turskog predsjednika, Recepa Tayyipa Erdogana, Srbiji.

Govoreći o vrlo pozitivnoj političkoj klimi, ali i prijateljskim odnosima između dviju zemalja, Zeybekci je kazao kako je u tom kontekstu danas u Beogradu potpisan revidirani Sporazum o slobodnoj trgovini između Srbije i Turske.

Zeybekci je kazao kako se do kraja 2017. godine očekuje trgovinska razmjena u iznosu od 1,1 milijardu dolara, te da je cilj da razmjena do kraja 2020. godine dostigne nivo od tri milijarde dolara.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

“Siguran sam da to možemo ostvariti. Jer, mnoge prepreke ispred nas su uklonjene. Imamo samo jedan cilj, a o njemu ćemo razgovarati na kraju godine. Danas smo uradili rezviziju Sporazuma o slobodnoj trgovini. Sada su pokrenuti novi pregovori, kako bi on mogao ponovo biti revidiran. Tamo smo imali nedostatke u vezi s javnom nabavkom i elektronskom trgovinom. Kada to završimo, Trilateralni mehanizam Turska-BiH-Srbija će funkcionisati u punom kapacitetu”, rekao je ministar Zeybekci.

Naglasio je da je “završen i spreman unaprijeđeni Sporazum o slobodnoj trgovini između Turske i BiH, koji uključuje i javne nabavke, i on bi trebao biti potpisan tokom jedne od skorih posjeta”.

“Period koji je pred nama biće period u kojem će biti značajno unaprijeđen obim trgovinske razmjene između Turske, Bosne i Hercegovine i Srbije”, rekao je Zeybekci.

Poslovnom forumu Srbija-Turska u Beogradu danas su prisustvovali predsjednici Turske i Srbije, Recep Tayyip Erdogan i Aleksandar Vučić.

Radi se poslovnom skupu u okviru kojeg je danas imalo priliku razgovarati 700 poduzetnika iz Srbije i Turske. Forum su organizovali Privredna komora Srbije, Odbor za ekonomske odnose sa inostranstvom Republike Turske i Halkbank Srbija. (AA)

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Turski gigant preuzima potpunu kontrolu nad Beko Europe: Posao vrijedan 71,5 miliona eura

20/06/2026

Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura

20/06/2026

Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata

19/06/2026

NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 

19/06/2026
Tagovi
BingoNjemačkaIzvozinvesticijeSASEturizamVlada FBiHBankeNaftaBLSEVolkswagenbiznis vijestizapošljavanjeautomobilitop pričeHrvatska
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...