Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Ko sve učestvuje u kampanji „Društveno odgovorni“ u RS: Objavljena lista marketa u kojima možete kupovati jeftinije
  • Zvornik završio značajan projekat: Novi put za dalji razvoj grada
  • Srbijanski biznismen korak bliže preuzimanju velikih banaka u Sarajevu i Banjoj Luci
  • U srcu Evrope grade tunel dug 17 kilometara: Mašina od 2.000 tona probila ključni dio
  • Snimili smo najljepšu plažu na Jadranu i turistički mini grad koji je bogati Bosanac prodao Arapima
  • Prosječna neto plata u RS u aprilu 1.645 KM
  • Šta je sve dogovoreno: Kineske investicije od 940 miliona eura u Srbiju donose 1.650 novih radnih mjesta
  • Luksuzni hotel u BiH nudi plate do 6.000 KM: Vlasnik je bivši nogometaš
  • Da li je Kula Beograd upotrebljiva? Najskuplja zgrada u Srbiji zjapi prazna zbog jednog problema
  • Ovo je najskuplja nekretnina na svijetu: Vrijedi čak 70 milijardi dolara, dugo je bila zabranjena običnim ljudima
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Tržišna vrijednost HET-a skočila za više od 50 posto
Kompanije

Tržišna vrijednost HET-a skočila za više od 50 posto

BiznisInfoBy BiznisInfo17/01/2022Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Trebinje

Dionice Hidroelektrana na Trebišnjici (HET) danas se prodaju po cijeni od 0,36 KM, što je skok za više od 50 posto u odnosu na prije sedam dana kada su mediji prenijeli namjeru tog preduzeća da emisijom akcija ide u dokapitalizaciju.

Iako količina akcija HET-a kojima se posljednjih dana trguje na Banjalučkoj berzi nije velika, cijena je porasla na 0,36 KM po akciji, dok je 11. januara, na dan objave plana dokapitalizacije HET-a, bila 0,23 KM po akciji, navodi portal Capital.

Uprava ERS-a i HET-a u četvrtak je održala konferenciju za novinare na kojoj su rekli da dokapitalizacija nije privatizacija.

Direktor HET-a Gordan Mišeljić je rekao da pravo prvenstva kupovine novih akcija imaju već postojeći akcionari, a u procesu dokapitalizacije Vlada Srpske će, kroz Elektroprivredu Republike Srpske i fondove čiji je vlasnik, obezbijediti isti procenat učešća, odnosno dokupiće akcije, tako da će i dalje ostati vlasnik 80 odsto ovog preduzeća.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Ko sve učestvuje u kampanji „Društveno odgovorni“ u RS: Objavljena lista marketa u kojima možete kupovati jeftinije

28/05/2026

Zvornik završio značajan projekat: Novi put za dalji razvoj grada

28/05/2026

Srbijanski biznismen korak bliže preuzimanju velikih banaka u Sarajevu i Banjoj Luci

28/05/2026

U srcu Evrope grade tunel dug 17 kilometara: Mašina od 2.000 tona probila ključni dio

27/05/2026
Tagovi
BingoIzvozautomobilinamjenska industrijaVlada FBiHBLSEVolkswagenturizamBankeHrvatskaNaftazapošljavanjeNjemačkainvesticijeSASEbiznis vijesti
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.