Advertisement

Trumpov sin na večeri sa biznismenima u Beogradu

0

Donald Tramp Mlađi (Trump Jr.), sin republikanskog predsedničkog kandidata Donalda Trampa, organizovao je 23. septembra u Beogradu poslovnu večeru sa biznismenima iz Srbije, potvrđeno je za Radio Slobodna Evropa (RSE).

Slavko Carić, bivši predsjednik izvršnog odbora Erste Bank, potvrdio je za RSE da je prisustvovao večeri na kojoj je, kako navodi, tema bila “investicije i atraktivnost poslovnog ambijenta regije i Srbije iz perspektive investitora iz Sjedinjenih Država”.

Kako dalje navodi, razgovaralo se o tome “koje su sličnosti, a koje razlike investiranja između regije Jugoistočne Evrope i Sjedinjenih Država, te koje su prednosti ovog regiona i kako ostvariti pun potencijal u međusobnoj poslovnoj saradnji”.

Partnerka Donalda Trampa Mlađeg Kimberli Gilfojl (Kimberly Guilfoyle) objavila je njihovu fotografiju sa večere u Beogradu na mreži Instagram.

Donald Tramp Mlađi je izvršni potpredsjednik u “Tramp organizaciji” (Trump Organization).

Ova kompanija je poslovni subjekt koji obuhvata stotine firmi i partnerstava koje posjeduju ili upravljaju poslovnim zgradama, hotelima, rezidencijalnim kulama, golf klubovima, pravima brendiranja, ugovorima o licenciranju i drugom imovinom širom svijeta.

Tramp Mlađi učestvuje i podržava oca u predsedničkoj kampanji.

Poslovi Tampovog zeta u Beogradu

Poslovne poduhvate u Beogradu već ima zet bivšeg američkog predsjednika Džareda Kušnera (Jared Kushner).

Srbija je sa njegovom firmom potpisala ugovor o “revitalizaciji” kompleksa Generalštaba u centru Beograda čiji su dijelovi porušeni u NATO bombardovanju 1999. godine.

Ugovor o revitalizaciji kompleksa Generalštaba potpisao je 15. maja ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u Vladi Srbije Goran Vesić s Kušnerovom kompanijom “Affinity Global Development”.

Tim ugovorom, koji još nije objavljen, Srbija je zemljište kompleksa iznajmila na 99 godina.

List “Njujork tajms” je 18. marta objavio da je investicija vrijedna 500 miliona dolara i da bi država Srbija, prema prijedlogu ugovora, trebalo da dobije 22 posto profita.