Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Rekordni rezultati poslovanja BH Telecoma: Prihodi porasli za više od 10 miliona KM
  • Raiffeisen banka prva u BiH istovremeno realizovala emisiju obveznica kroz javnu i zatvorenu ponudu
  • Vlada Federacije BiH preporučila poslodavcima da prilagode radno vrijeme 2. jula 2026. godine
  • Usvojen Dokument okvirnog budžeta FBiH za period 2027 – 2029. godine
  • Intesa Sanpaolo Banka predstavlja Apple Pay za korisnike Visa kartica
  • Potpisan ugovor vrijedan 237,47 miliona eura: Tri bh. firme gradit će budvansku obilaznicu
  • Šest zaposlenih osoba sa invaliditetom potvrđuje snagu podrške Fonda i IC „Lotos“
  • Direktor OC Jahorina za BiznisInfo.ba: Širimo skijalište za 40 kilometara, moći ćemo primiti i 25.000 skijaša dnevno
  • FIPA i AmCham BiH o jačanju saradnje na promociji potencijala BiH na američkom tržištu
  • Priča mjeseca: Travnik dobija obilaznicu od 11,4 kilometra sa 13 mostova i 3 tunela
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Vijesti u fokusu»Svi koji dolaze iz inostranstva ići će u izolaciju
Vijesti u fokusu

Svi koji dolaze iz inostranstva ići će u izolaciju

BiznisInfoBy BiznisInfo13/03/2020Updated:13/03/2020Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Foto: Srna

Svi građani BiH koji dolaze iz inostranstva od ponedjeljka, 16. marta, od 18 sati morat će u izolaciju od 14 dana, odlučeno je na hitnom sastanku u Doboju.

Ovu informaciju je saopštio Zoran Tegeltija, predsjedavajući Vijeća ministara BiH. Sastanku su prisustvovali ministar sigurnosti BiH Fahrudin Radončić, ministrica civilnih poslova BiH Ankica Gudeljević te entitetski premijeri Fadil Novalić i Radovan Višković.

Na prijedlog dva ministarstva zdravlja, Vlade RS i FBiH, donesena je odluka da svi građani BiH koji dolaze iz inostranstva idu u izolaciju od 14 dana, ta odluka stupa na snagu 16. marta u 18 časova.

– BiH će smanjiti broj graničnih prijelaza na kojima će se odvijati promet robe i građana, jednostavno da bismo pojačali kontrolu i obezbijedilo prisustvo sanitarnih inspektora na graničnim prijelazima 24 sata, jer danas nemamo prisustvo sanitarnih inspektora na graničnim prijelazima – rekao je Tegeltija.

Dodao je da je neophodna potpuna koordinacija svih institucija na nivou BiH i zbog toga su usaglasili da se uspostavljaju dva štaba koja će svakodnevno razmatrati situaciju i predlagati nadležnim institucijama donošenje odgovarajućih mjera.

Neke mjere moraju donijeti vlade entiteta, neke Vijeće ministara, a neke vlade kantona.

– Ono što smo konstatovali jeste da se BiH nalazi na samom početku borbe protiv koronavirusa koji prijeti da ugrozi zdravlje građana BiH, isto tako prijeti da ugrozi ukupan privredni život u BiH. Zaključili smo da su institucije na različitim nivoima u BiH reagovale blagovremeno i da su donijele adekvatne mjere borbe protiv ovog virusa i da se zbog toga epidemija koronavirusa u BiH nalazi pod kontrolom. Analizirali smo i ponašanje naših građana i konstatovali smo da je najveći broj građana slušao preporuke nadležnih institucija, ponašao se u skladu s tim, ali da se određeni broj građana nije pridržavao preporuka nadležnih, prije svega zdravstvenih institucija, i apelujemo na sve građane u BiH da se pridržavaju svih onih uputstava koja dolaze od nadležnih institucija kako da reagujemo u ovakvim situacijama – zaključio je Tegeltija.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Rekordni rezultati poslovanja BH Telecoma: Prihodi porasli za više od 10 miliona KM

30/06/2026

Raiffeisen banka prva u BiH istovremeno realizovala emisiju obveznica kroz javnu i zatvorenu ponudu

30/06/2026

Vlada Federacije BiH preporučila poslodavcima da prilagode radno vrijeme 2. jula 2026. godine

30/06/2026
IZDVOJENO

Priča mjeseca: Travnik dobija obilaznicu od 11,4 kilometra sa 13 mostova i 3 tunela

30/06/2026

„The first ever bronze for Bosnia and Herzegovina, well done!“ – Osvojen prvi Kanski lav u historiji BiH!

27/06/2026

Bingo otvorio hipermarket od 4.900 kvadrata: Investicija od 10 miliona KM donijela 80 radnih mjesta

26/06/2026
Tagovi
Izvozbiznis vijestiVolkswagenzapošljavanjeNjemačkaNaftaSASEautomobiliVlada FBiHBLSEtop pričeHrvatskaBingoturizaminvesticijeBanke
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.