Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata
  • NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 
  • Đokić: U narednih pet godina investicije od šest milijardi KM
  • Nastavlja se izgradnja reciklažnog centra u Širokom Brijegu
  • Usvojen Prijedlog za otvaranje postupka vanredne uprave u Novoj Željezari Zenica, imenovan vanredni upravnik
  • Gotovo je – Kraš pada u ruke Pivca i srpskog tajkuna, evo koliko plaćaju
  • Stroža pravila, neslavniji rezultat: 80 posto cigareta iz ilegalnih izvora
  • Po treći put poništena ekološka dozvola za rudnik Bistrica kod Prijedora
  • Aerodrom Mostar zvanično ide pod koncesiju američkoj firmi
  • Cijene nafte u padu: Tržište izbrisalo ratnu premiju
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Srbija i Mađarska osnivaju zajedničko preduzeće za trgovinu gasom

Srbija i Mađarska osnivaju zajedničko preduzeće za trgovinu gasom

0
By BiznisInfo on 21/06/2023 Ekonomija

Srbijagas i mađarsko preduzeće za elektroprivredu MVM osnovaće zajedničko preduzeće radi zajedničkog nastupanja na srpskom tržištu kada je trgovina gasom u pitanju, najavio je ministar finansija Srbije, Siniša Mali, prenosi “Politika”.

Sporazum o osnivanju ovog preduzeća trebalo bi da bude potpisan sutra na Strateškom savjetu za saradnju Srbije i Mađarske na Paliću.

U petak je u Službenom glasniku objavljeno i rješenje Vlade kojim se daje prethodna saglasnost na osnivanje privrednog društva “SERBHUNGAS”. Kako se navodi u rješenju, ono je donijeto u skladu sa odlukom koju je Nadzorni odbor Javnog preduzeća “Srbijagas” donio 25. aprila ove godine.

Mali je najavio da će Srbija i Mađarska sutra potpisati veliki broj sporazuma.

“Mi ćemo potpisati nekoliko veoma važnih sporazuma: za saradnju u oblasti carina, razmenu informacija, a na tome radimo i dodatno kada je PDV u pitanju, u oblasti razvoja putne infrastrukture, zatim u oblasti odbrane i u vezi sa unutrašnjim poslovima. I što je meni posebno važno, potpisaćemo sporazum o izgradnji naftovoda kojim ćemo povezati našu rafineriju u Novom Sadu sa Mađarskom, čime sebi dajemo mogućnost da, osim (naftovodom) Janafom preko Hrvatske, dobijamo sirovu naftu za naše rafinerije preko naftovoda Družba, koji ide i preko Mađarske”, rekao je Mali.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata

19/06/2026

NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 

19/06/2026

Đokić: U narednih pet godina investicije od šest milijardi KM

19/06/2026

Nastavlja se izgradnja reciklažnog centra u Širokom Brijegu

19/06/2026
Tagovi
SASEinvesticijeBingoBankeBLSENjemačkaHrvatskaautomobilizapošljavanjetop pričeVolkswagenturizambiznis vijestiVlada FBiHIzvozNafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.