Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Počela izgradnja Postrojenja za tretman otpadnih voda: Zenica započela jedan od najvećih ekoloških projekata u svojoj historiji
  • Snimci s gradilišta: Kreće gradnja nove dionice XII transverzale vrijedne 6,7 miliona KM
  • Uspostavljena prva direktna aviolinija Ankara – Sarajevo
  • 3 gasne elektrane i novi gasovod do Tuzle: Veliki energetski projekt ulazi u završnu fazu
  • Kraj jedne ere: U Federaciji u maju proizvedeno 0 tona koksa, nekad ključne sirovine domaće industrije
  • Tuzla od 9. jula dobija novu avioliniju: Za 75 eura do jedne od najvažnijih evropskih metropola
  • Od danas na snazi nova pravila za ulazak u Evropsku uniju za vozila za prevoz robe
  • U Pekingu predstavljeni privredni potencijali BiH: Kineske kompanije zainteresovane za saradnju i ulaganja
  • Od danas veće penzije u FBiH za 469.000 penzionera: Prosječna prvi put prelazi 900 KM
  • Bužimska firma uložila pola miliona KM u solarnu elektranu: Proizvodnjom struje smanjit će troškove poslovanja
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Berze»Sarajevska berza: Promet od 98.806 KM

Sarajevska berza: Promet od 98.806 KM

0
By BiznisInfo on 04/08/2022 Berze
Sarajevska berza
Sarajevska berza

Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi ostvaren je ukupan promet od 98.806,39 KM. U sklopu 16 transakcija ukupno je prometovano 6.836 vrijednosnih papira.

Vrijednost BIFX-a nije se mijenjala i iznosi 831,81 poena.

Vrijednost indeksa SASX-10 je porasla za 4,32 indeksnih poena na 1.033,87 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,42%.

Vrijednost indeksa SASX-30 je porasla za 12,47 indeksnih poena na 1.714,58 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,73%.

Vrijednost SASE Islamskog indeksa – u saradnji sa BBI, SASX-BBI, je porasla za 37,79 indeksnih poena na 11.641,06 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,33%.

Vrijednost indeksa SASX-Fundamentals, SASX-FN, je pala za 2,17 indeksnih poena na 15.294,80 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,01%.

Na Kotaciji privrednih društava trgovalo se dionicama BOSNALIJEK DD SARAJEVO (simbol: BSNLR) u iznosu od 64.914,00 KM, u sklopu 3 transakcije prometovano je 2.904 dionice. Kurs ovog emitenta je iznosio 31,00 KM.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Na Kotaciji fondova nije bilo zaključenih transakcija.

Na Kotaciji obveznica nije bilo zaključenih transakcija.

Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je ukupan promet od 33.892,39 KM, u sklopu 13 transakcija prometovane su 4.742 dionice. Najveći promet ostvaren je dionicama emitenta ASA BANKA DD SARAJEVO (simbol: IKBZRK2) u iznosu 25.222,90 KM. Kurs ovog emitenta iznosio je 60,49 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST-2 nije bilo zaključenih transakcija.

Na Slobodnom tržištu – ST-3 nije bilo zaključenih transakcija.

Na Tržištu za emitente u stečaju nije bilo zaključenih transakcija.

Dnevni porast vrijednosti zabilježile su dionice emitenta ENERGOPETROL DD SARAJEVO (simbol: ENPSR) od 16,88% i dostigle cijenu od 2,70 KM, dok su najveći dnevni pad vrijednosti registrirale dionice emitenta BOSNA RE DD (simbol: BSRSRK2) od 2,67% i dostigle cijenu od 730,00 KM.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Počela izgradnja Postrojenja za tretman otpadnih voda: Zenica započela jedan od najvećih ekoloških projekata u svojoj historiji

01/07/2026

Snimci s gradilišta: Kreće gradnja nove dionice XII transverzale vrijedne 6,7 miliona KM

01/07/2026

Uspostavljena prva direktna aviolinija Ankara – Sarajevo

01/07/2026
IZDVOJENO

Raiffeisen banka prva u BiH istovremeno realizovala emisiju obveznica kroz javnu i zatvorenu ponudu

30/06/2026

Intesa Sanpaolo Banka predstavlja Apple Pay za korisnike Visa kartica

30/06/2026

Šest zaposlenih osoba sa invaliditetom potvrđuje snagu podrške Fonda i IC „Lotos“

30/06/2026
Tagovi
biznis vijestizapošljavanjeautomobiliVlada FBiHtop pričeBingoIzvozNjemačkaSASEHrvatskaBankeinvesticijeBLSEturizamVolkswagenNafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.