Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Turska firma dobila posao od 52 miliona KM u BiH: Gradit će elektranu za 22.000 domaćinstava
  • Adnan Smailbegović preuzeo kontrolu nad poznatom firmom i povlači je s berze
  • Luka Rajić ponovo posjetio Konjic i nastavio podršku projektima od značaja za lokalnu zajednicu
  • Vlada FBiH: Od 1. jula do 31. oktobra 2026. godine podnošenje zahtjeva za verifikaciju računa stare devizne štednje
  • Članovi Privrednog savjeta Brčko distrikta BiH konstatovali pomake u realizaciji Memoranduma o strateškoj saradnji za jačanje brčanske privrede
  • Investicija vrijedna više od 10 miliona KM: Vitez dobija prvi Bingo hipermarket
  • Neuspjeh koji je promijenio Lidl: Ovo je jedina evropska zemlja iz koje se njemački lanac povukao
  • Voz Sarajevo – Ploče vraća se ovog ljeta: Cijene karata od 29 KM, poznati termini polazaka
  • Najznačajniji projekat za istočnu Hercegovinu: Uskoro rekonstrukcija puta preko prevoja Žegulja
  • Otkrivamo: BiH u Nizozemsku isporučila oružje i municiju vrijedne 34 miliona KM
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Berze»Sarajevska berza: Promet od 160.108 KM

Sarajevska berza: Promet od 160.108 KM

0
By BiznisInfo on 30/12/2022 Berze
Zgrada Sarajevske berze
Sarajevska berza

Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi ostvaren je ukupan promet od 160.108,70 KM. U sklopu 21 transakcija ukupno je prometovano 4.447 vrijednosnih papira.

Vrijednost BIFX-a nije se mijenjala i iznosi 829,13 poena.

Vrijednost indeksa SASX-10 je porasla za 8,76 indeksnih poena na 1.057,98 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,83%.

Vrijednost indeksa SASX-30 je porasla za 9,70 indeksnih poena na 1.735,61 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,56%.

Vrijednost SASE Islamskog indeksa – u saradnji sa BBI, SASX-BBI je porasla za 47,49 indeksnih poena na 11.303,02 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,42%.

Vrijednost indeksa SASX-Fundamentals, SASX-FN je porasla za 22,27 indeksnih poena na 16.827,24 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,13%.

Na Kotaciji privrednih društava trgovalo se dionicama SARAJEVSKA PIVARA D.D. SARAJEVO (simbol: SRPVRK1) u iznosu od 605,00 KM, u sklopu 1 transakcije prometovano je 50 dionica. Kurs ovog emitenta je iznosio 12,10 KM.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Na Kotaciji fondova nije bilo zaključenih transakcija.

Na Kotaciji obveznica nije bilo zaključenih transakcija.

Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je ukupan promet od 48.561,20 KM, u sklopu 13 transakcija prometovano je 3.736 dionica. Najveći promet ostvaren je dionicama emitenta BH TELECOM DD SARAJEVO (simbol: BHTSR) u iznosu 38.545,20 KM. Kurs ovog emitenta iznosio je 13,26 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST-2 ostvaren je ukupan promet od 108.392,50 KM, u sklopu 6 transakcija prometovana je 561 dionica. Najveći promet ostvaren je dionicama emitenta UNIS GINEX DD GORAŽDE (simbol: GINXR) u iznosu 103.200,00 KM. Kurs ovog emitenta iznosio je 430,00 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST3 ostvaren je ukupan promet od 2.550,00 KM, u sklopu 1 transakcije prometovano je 100 dionica emitenta SOLANA D.D. TUZLA (simbol: SOLTRK3). Kurs ovog emitenta iznosio je 25,50 KM.

Na Tržištu za emitente u stečaju nije bilo zaključenih transakcija.

Dnevni porast vrijednosti zabilježile su dionice emitenta SARAJEVO-OSIGURANJE D.D. SARAJEVO (simbol: SOSOR) od 25,00% i dostigle cijenu od 13,75 KM, dok su najveći dnevni pad vrijednosti registrirale dionice emitenta ENERGOINVEST DD SARAJEVO (simbol: ENISR) od 16,67% i dostigle cijenu 1,00 KM.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Turska firma dobila posao od 52 miliona KM u BiH: Gradit će elektranu za 22.000 domaćinstava

23/06/2026

Adnan Smailbegović preuzeo kontrolu nad poznatom firmom i povlači je s berze

23/06/2026

Luka Rajić ponovo posjetio Konjic i nastavio podršku projektima od značaja za lokalnu zajednicu

23/06/2026
IZDVOJENO

Stroža pravila, neslavniji rezultat: 80 posto cigareta iz ilegalnih izvora

19/06/2026

Nezapošljavanje osobe s invaliditetom poslodavca može koštati više od 5.000 KM godišnje

18/06/2026

Messer objavljuje Izvještaj o održivosti 2025: Fokus na dekarbonizaciju, sigurnost i dugoročnu održivost

18/06/2026
Tagovi
IzvozNjemačkaBankeSASEVolkswagenHrvatskainvesticijeautomobiliturizamtop pričeVlada FBiHbiznis vijestizapošljavanjeBingoBLSENafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.