Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Sud zaustavio stečaj Željezare Zenica i zabranio prodaju njene imovine
  • Forto: Otvaramo nova tržišta za bh. IT kompanije
  • Poziv na B2B susrete sa turskim firmama – ZEPS 2026: Jedinstvena prilika za razgovor i saradnju
  • Sve je spremno za prvi “Toplik Gastro Fest”: Vrhunska vina, gastronomija i muzički program u prirodnom ambijentu
  • Ovako će izgledati novi grad u BiH: Na 380 hektara niču hiljade stanova, cijena od 1.000 eura po kvadratu
  • Nova dimenzija oglašavanja stigla u BiH, Lilium postao ekskluzivni nositelj franšize za Flaster: Reklamirajte se na taxi vozilima u cijeloj BiH
  • U Evropi se gradi prvi tunel za brodove: Bit će dug 1,7 kilometara i visok gotovo 50 metara
  • EU od 1. jula uvodi novu naknadu za pakete izvan Unije: Šta to znači za kupce s Temua, Sheina i AliExpressa
  • Dok se čeka odluka u BiH: Bechtel privodi kraju najsavremeniji autoput u regiji dug 112 kilometara
  • Binance lansirao američke akcije za kvalifikovane korisnike izvan SAD-a   
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Berze»Sarajevska berza: Ostvaren promet od 171.948 KM

Sarajevska berza: Ostvaren promet od 171.948 KM

0
By BiznisInfo on 20/09/2022 Berze

Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi ostvaren je ukupan promet od 171.948,54 KM (redovna berzanska trgovina). U okviru 19 transakcija prometovano je ukupno 165.361 vrijednosnih papira.

Indeksi su na današnjem trgovanju bili uglavnom u zelenoj teritoriji. Izuzteak predstavlja BIFX, kod kojeg nije bilo promjene vrijednosti i koji i dalje  na 840,97 indeksna poena. SASX-10 je ojačao za 0,08% na 1.046,97 indeksna poena, SASX-30 je porastao za 0,04% na 1.737,16 poena. SASX-BBI i SASX-FN zabilježili su minimalan porast od 0,01% te sada iznose 11.690,13 i 15.343,25 indeksna poena.

Na Kotaciji privrednih društava trgovalo se dionicama emitenta “Sarajevska pivara” d.d. Sarajevo u iznosu od 110.660,00 KM, po kursu od 11,00 KM, što u odnosu na zadnje trgovanje ovim dionicama predstavlja porast od 10,00%.

Na Kotaciji fondova nije bilo trgovine.

Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je promet od 54.690,09 KM. Najviše se trgovalo dionicama emitenta JP “Elektroprivreda BiH” d.d. Sarajevo , gdje je ostvareno 50.89,09 KM prometa.

Na Slobodnom tržištu – ST2 nije bilo trgovine.

Na Slobodnom tržištu – ST3 prometovane su dionice emitenta “Solana Tuzla” d.d. Tuzla u iznosu od 2.050,00 KM.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Na subsegmentu Slobodnog tržišta za emitente gdje je otvoren stečajni postupak ostvaren je promet od 4.548,45 KM, i to trgovinom dionicama emitenta “Energoinvest TAT” d.d. Sarajevo.

Najveći porast vrijednosti zabilježen je kod “Sarajevsk pivare” d.d. Sarajevo (+10,00%), dok je jedini pad zabilježen kod dionica emitenta “Energoinvest TAT” d.d. Sarajevo (-0,86,96%).

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Sud zaustavio stečaj Željezare Zenica i zabranio prodaju njene imovine

29/06/2026

Forto: Otvaramo nova tržišta za bh. IT kompanije

29/06/2026

Poziv na B2B susrete sa turskim firmama – ZEPS 2026: Jedinstvena prilika za razgovor i saradnju

29/06/2026
IZDVOJENO

Bingo otvorio hipermarket od 4.900 kvadrata: Investicija od 10 miliona KM donijela 80 radnih mjesta

26/06/2026

Tajna dobrog ukusa krije se u balansu: Zašto su blendovi kafe toliko važni?

26/06/2026

FIS Plus sedmica – ponuda sa cijenama koje ne smijete propustiti

24/06/2026
Tagovi
top pričeNaftainvesticijeNjemačkaIzvozturizamBLSEBingoSASEVolkswagenzapošljavanjeHrvatskaBankeVlada FBiHautomobilibiznis vijesti
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.