Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Gdje se nalazi tunel Kvanj koji je upravo probijen i zašto njime nećemo moći voziti ni kada bude završen
  • Vlada ZDK odobrila 5,5 miliona KM za podršku privredi i turizmu
  • Švicarska kompanija seli proizvodnju u Novi Travnik: Očekuje nova zapošljavanja i dvostruki rast prometa
  • Tropic Maloprodaja i ove godine uz roditelje i prvačiće: Zajedno za velike početke
  • Ukinuta taksa za osnivanje privrednih društava u Kantonu Sarajevo
  • Rheinmetall ulaže 260 miliona eura u njemački Kassel
  • Još jedan veliki korak za Koridor Vc: Probijena desna cijev tunela Kvanj
  • Homea širi svijet uređenja doma: Treća prodavnica otvara se u Istočnom Sarajevu
  • Zvanično počela izgradnja objekta “Bijeli Dvor” na Ilidži
  • Samsung Galaxy S26 FE: Najnovije premijum Galaxy iskustvo, usmjereno na ono što je najvažnije
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Rimac Grupa dobila ogromnu investiciju
Kompanije

Rimac Grupa dobila ogromnu investiciju

BiznisInfoBy BiznisInfo01/06/2022Updated:01/06/2022Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Rimac Grupa je u zadnjem krugu investicija prikupila 500 miliona eura, saopšteno je iz kompanije. Time tržišna vrijednost firme premašuje 2 milijarde eura.

Novi ulagači su svjetski poznate kompanije SoftBank i Goldman Sachs. Dosadašnji ulagači Porsche i InvestiIndustrial učestvovali su i u ovom krugu investicija.

Goldman Sachs je poznata američka investicijska banka s više od 150 godina istorije, a SoftBank je japanska multinacionalna korporacija fokusirana na investiranje u tehnološkom sektoru.

Obje kompanije su zvučna investicijska imena koja nose i određeni prestiž.

Svježi kapital bit će iskorišten za nastavak rasta firme, povećanje proizvodnog kapaciteta i dodatno zapošljavanje, navode iz Rimac Grupe, prenosi Index.

Posebni će fokus biti na širenju poslovanja kompanije Rimac Technology, dijela Rimac Grupe koji se bavi proizvodnjom tehnoloških komponenti za druge proizvođače, kao što su baterije za električne automobile, električni pogonski sklopovi, komponente korisničkog sučelja itd.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

– Počašćeni smo potporom značajnih novih investitora kao što su SoftBank Vision Fund 2 i Goldman Sachs Asset Management, koji vjeruju u našu viziju. Zahvalni smo i Porscheu i InvestIndustrialu koji su i dosad igrali važnu ulogu u našem uspjehu, a sada su pojačali svoju potporu novim ulaganjem – istaknuo je Mate Rimac.

Ususret javnoj objavi održana je i online medijska konferencija, na kojoj je Mate Rimac govorio o pojedinostima novog kruga investicija i planovima, ali se i osvrnuo na prošlost kompanije.

Napomenuo je da trenutno u Rimac Grupi ima oko 1.500 zaposlenika, dok je prije 12 godina bio samo jedan – on sam. Od početka godine zaposleno je dodatnih 300 ljudi, a očekuje se da će taj broj do kraja godine narasti na 700.

Grupacija posluje, bilo proizvodno ili razvojno-tehnološki, na četiri lokacije u Zagrebu te po jednoj u Splitu i Osijeku. No u principu je riječ o međunarodnoj kompaniji, koja osim u Hrvatskoj, ima urede ili pogone u Engleskoj, Francuskoj i Njemačkoj.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Rimac Automobili Rimac Grupa
NAJNOVIJE

Gdje se nalazi tunel Kvanj koji je upravo probijen i zašto njime nećemo moći voziti ni kada bude završen

29/08/2026

Vlada ZDK odobrila 5,5 miliona KM za podršku privredi i turizmu

28/08/2026

Švicarska kompanija seli proizvodnju u Novi Travnik: Očekuje nova zapošljavanja i dvostruki rast prometa

28/08/2026

Tropic Maloprodaja i ove godine uz roditelje i prvačiće: Zajedno za velike početke

28/08/2026
Tagovi
automobiliVolkswagenturizamBingoBLSEinvesticijetop pričeBankeNaftaVlada FBiHzapošljavanjeHrvatskaSASENjemačkaIzvozbiznis vijesti
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...