Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Korisnici žele više slobode u kuhinji: Anketa kompanije Samsung pokazuje rastuću potrebu za fleksibilnim kuhanjem
  • Nikšić i Lakić posjetili Pretis: Kompanija stabilizovala poslovanje i povećala proizvodnju za 30 posto
  • EIB: Bankarski sektor u centralnoj, istočnoj i jugoistočnoj Evropi ima snažan potencijal za rast
  • Republika Srpska planira investicije od 7,2 milijarde KM, za nove projekte potrebno još četiri milijarde
  • Kansai Helios gasi proizvodnju u Hrvatskoj i seli je u Sloveniju i Srbiju
  • Pozitivan zaokret u BiH: Rođeno više beba, manje umrlih, prirodni pad stanovništva značajno usporen
  • Renault ukida 800 radnih mjesta: Evropski autogigant pod pritiskom kineske konkurencije
  • Sud u Zenici odlučuje o sudbini Nove Željezare: Stečaj ili spas?
  • Potpisani ugovori za 21 turistički projekat u USK: Dodijeljeno skoro 100.000 KM
  • Ispod planine Vepar krije se tunel sa četiri trake dug 3,5 kilometra kojim još niko ne može voziti
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Računi Kreke neće biti blokirani, obaveze rudnika odložene na godinu

Računi Kreke neće biti blokirani, obaveze rudnika odložene na godinu

0
By BiznisInfo on 08/05/2024 Ekonomija

Iako se pojavila informacija da će računi Rudnika Kreka biti blokirani, zbog duga u iznosu od oko šest miliona maraka iz 1997. godine prema Vladi Tuzlanskog kantona, to se neće desiti.

Dugovanja se odnose na budžetska sredstva koje je Vlada dala Rudniku Kreka u vidu kredita, zbog teške financijske situacije u kojoj su se tada nalazili i za njih ne postoji zakonska mogućnost za otpisivanje.

Ovom odlukom obaveze Rudnika Kreka su odložene na razdoblje od godinu dana.

Elnur Dizdarević, direktor Rudnika Kreka, potvrdio je za Federalnu televiziju da problema u poslovanju rudnika nema, kao ni u isplati plaća rudarima. Potvrđeno je ovo i iz Sindikata radnika rudnika FBiH.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Kreka
NAJNOVIJE

Korisnici žele više slobode u kuhinji: Anketa kompanije Samsung pokazuje rastuću potrebu za fleksibilnim kuhanjem

25/06/2026

Nikšić i Lakić posjetili Pretis: Kompanija stabilizovala poslovanje i povećala proizvodnju za 30 posto

25/06/2026

EIB: Bankarski sektor u centralnoj, istočnoj i jugoistočnoj Evropi ima snažan potencijal za rast

25/06/2026

Republika Srpska planira investicije od 7,2 milijarde KM, za nove projekte potrebno još četiri milijarde

25/06/2026
Tagovi
SASEVolkswageninvesticijebiznis vijestiIzvozzapošljavanjeNjemačkatop pričeturizamBankeVlada FBiHBingoNaftaHrvatskaautomobiliBLSE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.