Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Propao tender za novi most na Neretvi: Hrvatska dala BiH 10 miliona KM, jedina ponuda skoro 20 miliona
  • “Kvadrant C” povučen s dnevnog reda današnje sjednice Gradskog vijeća Sarajeva
  • Raiffeisen i Macura preuzimaju Addiko, evo šta će biti s bankom u BiH
  • Rekordno polugodište BH Telecoma: Prihodi 275,2 miliona KM, dobit veća 12 posto i najveća produktivnost u historiji
  • Zaustavljen strelovit rast Binasa: Dobit kompanije prepolovljena u prvom polugodištu
  • Pogledajte spektakularne prizore: Najveći most na Koridoru 5C zasjao u punom sjaju
  • Nova šoping zona u Hercegovini poprima obrise: Počela gradnja Retail Parka, Lidl priprema teren
  • Nastaje jedna od najvećih bankarskih grupacija u Evropi: Njemački gigant Commerzbank dobija novog vlasnika
  • Konačna sudbina Koksare: Industrijski gigant bit će prodat u dijelovima
  • Pokreće se veliki projekt u BiH: Cesta duga 180 kilometara povezala bi sedam gradova
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Prihod ostvaren na tržištu telekomunikacija BiH u 2019. godini 1,24 milijardi KM
Kompanije

Prihod ostvaren na tržištu telekomunikacija BiH u 2019. godini 1,24 milijardi KM

BiznisInfoBy BiznisInfo15/02/2021Updated:15/02/2021Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Vijeće Regulatorne agencije za komunikacije održalo je redovnu, 57. sjednicu, na kojoj je, između ostalog, prihvatilo informaciju o pregledu stanja tržišta telekomunikacija u BiH za 2019. godinu.

Ukupan prihod ostvaren na tržištu telekomunikacija BiH u 2019. godini iznosio je oko 1,240 milijardi KM, što predstavlja pad od 2,05 % u odnosu na prethodnu godinu.

U bruto nacionalnom proizvodu – BNP, prihodi od tržišta telekomunikacija u 2019. godini u BiH imali su udio od 3,54 %.

Broj korisnika usluge fiksne telefonije je smanjen u odnosu na prethodnu godinu, dok je u segmentu mobilne telefonije i internetskih usluga ostvaren porast broja korisnika.

Vijeće je odobrilo da se na Javne konsultacije u trajanju od 21 dan uputi nacrt Pravila o primjeni politike primjerenog korištenja i procjeni održivosti ukidanja dodatnih naknada za regulisane maloprodajne usluge rominga i Odluka o cijenama usluga roaminga u javnim mobilnim komunikacionim mrežama u regionu Zapadnog Balkana.

Pravilom se propisuju detaljna pravila s ciljem osiguranja dosljedne primjene politike primjerenog korištenja koju operatori mogu primijeniti na potrošnju regulisanih maloprodajnih usluga rominga.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Vijeće je na današnjoj sjednici razmatralo inicijativu za regulisanje servisa emitovanja i telekomunikacija u BiH putem Interneta, te je zadužilo Agenciju da u narednom periodu pripremi detaljnu analizu o potrebi i mogućnosti regulacije u ovoj oblasti.

Također, Vijeće je u skladu sa svojim ovlaštenjima donijelo odluku o ponovnom raspisivanju konkursa za sve članove Upravnog odbora BHRT-a, obzirom na činjenicu da Parlamentarna skupština BiH nije izvršila imenovanje članova Upravnog odbora BHRT-a, na osnovu rang liste koje je Vijeće Agencije dostavilo 04.01.2021. godine.

Na kraju, Vijeće je razmatralo o žalbama u drugostepenom postupku.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Propao tender za novi most na Neretvi: Hrvatska dala BiH 10 miliona KM, jedina ponuda skoro 20 miliona

27/07/2026

“Kvadrant C” povučen s dnevnog reda današnje sjednice Gradskog vijeća Sarajeva

27/07/2026

Raiffeisen i Macura preuzimaju Addiko, evo šta će biti s bankom u BiH

27/07/2026

Rekordno polugodište BH Telecoma: Prihodi 275,2 miliona KM, dobit veća 12 posto i najveća produktivnost u historiji

27/07/2026
Tagovi
SASEBingoHrvatskazapošljavanjeIzvozturizamNjemačkatop pričeVolkswagenBLSENaftainvesticijebiznis vijestiautomobiliVlada FBiHBanke
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.