Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • BHANSA: Pet godina zaredom u plusu unatoč rekordnim izazovima
  • Ovo je najveći stambeni kompleks na svijetu, dom za pola miliona ljudi
  • Otvorena moderna sportska dvorana u Hrasnici
  • Odbačene sve optužbe protiv Binancea u tužbi po osnovu Zakona o borbi protiv terorizma
  • Situacija sa prevoznicima se pogoršava: Počela privođenja i zabrana ulaska u Šengen
  • HT Mostar povećao prihode i dobit u 2025. godini
  • Hidrogradnja u stečaju zarađuje milionske iznose, evo od čega
  • Kreso: Zalihe nafte su dovoljne – nema mjesta panici
  • U Prijedoru predstavljeni podsticaji za privredu
  • Investicija Vlade RS od 20 miliona KM: Luksuzni hotel ‘s greškom’
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»POZITIVA S ADDIKO BANK»Premijer Nikšić s predstavnicima turskih kompanija o infrastrukturnim projektima u Federaciji BiH

Premijer Nikšić s predstavnicima turskih kompanija o infrastrukturnim projektima u Federaciji BiH

0
By BiznisInfo on 05/09/2024 POZITIVA S ADDIKO BANK

Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić susreo se danas, u sjedištu Vlade Federacije BiH u Sarajevu, s rukovodstvom i predstavnicima turskih kompanija Yapi Merkezi Insaat ve Sanayi A.S. i Yapiray Demiryolu Insaat Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.S, koje je predvodio  predsjedavajući Uprave Yapi Merkezi Basar Arioglu.

Pozitivne vijesti donose Vam BiznisInfo i Addiko Bank

Sastanku su prisustvovali federalni ministar raseljenih osoba i izbjeglica Nerin Dizdar, te ministar komunikacija i prometa BiH Edin Forto, kao i v.d. izvršnog direktora za projektiranje i građenje JP Autoceste Federacije BiH d.o.o. Mostar Asmir Dževlan.

Gosti su domaćine upoznali da predstavljaju kompanije koje se bave građenjem infrastrukturnih projekata, ali i održavanjem i upravljanjem infrastrukture. Istakli su da je najveća snaga ovih kompanija iskustvo u građenju željezničke infrastrukture, te su predstavili i portfolio velikih infrastrukturnih projekata kojima se bave širom svijeta. Također, informirali su da u dosadašnjim projketima imaju dobru saradnju sa turskim, ali i evropskim bankama kada je riječ o kreditnim aranžmanima za podršku u izgradnji projekata ovih turskih kompanija.

Premijer Nikšić se gostima zahvalio na zainteresiranosti da budu partneri za realizaciju projekata i ulaganje u našu zemlju, te naglasio opredjeljenost Vlade Federacije BiH ka daljem razvoju svih infrastrukturnih projekata značajnih za povezivanje svih dijelove Federacije BiH.

– Svjesni smo da naša željeznička infrastruktura zahtjeva rekonstrukciju i modernizaciju, i upravo je to jedna od narednih aktivnosti koje smo planirali u toj oblasti. Postoje već projekti koje smo u ovoj oblasti razmatrali, ali se puno lakše za njih odlučiti kada vidite da postoji zainteresiranost velikih kompanija kao što su vaše koje u ovom segmentu imaju značajno iskustvo – rekao je premijer Nikšić.

Predstavnici turskih kompanija iskazali su zainteresiranost za saradnju u željezničkim infrastrukturnim projektima. Dodali su i da prilikom realizacije dosadašnjih projekata u našoj zemlji sarađivali s lokalnim firmama, ističući da je to veoma značajan segment za razvoj bh. kompanija u prenosu znanja i iskustava, ali i prijavljivanja na druge međunarodne tendere.

Sagovornici su izrazli zadovoljstvo današnjih sastankom, zaključivši da postoje brojne mogućnosti za eventualnu saradnju u narednom periodu.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

BHANSA: Pet godina zaredom u plusu unatoč rekordnim izazovima

13/03/2026

Ovo je najveći stambeni kompleks na svijetu, dom za pola miliona ljudi

13/03/2026

Otvorena moderna sportska dvorana u Hrasnici

13/03/2026

Odbačene sve optužbe protiv Binancea u tužbi po osnovu Zakona o borbi protiv terorizma

13/03/2026
Tagovi
zapošljavanjeSASEKonzumIzvozturizamBankeVlada FBiHNjemačkaNaftaBoljiposao.cominvesticijeVolkswagenautomobiliBingoBLSEHrvatska
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...