Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • BiH sjedi na 200.000 tona strateškog metala: Australci i Kanađani već zauzimaju pozicije
  • Turski gigant preuzima potpunu kontrolu nad Beko Europe: Posao vrijedan 71,5 miliona eura
  • Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura
  • Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata
  • NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 
  • Đokić: U narednih pet godina investicije od šest milijardi KM
  • Nastavlja se izgradnja reciklažnog centra u Širokom Brijegu
  • Usvojen Prijedlog za otvaranje postupka vanredne uprave u Novoj Željezari Zenica, imenovan vanredni upravnik
  • Gotovo je – Kraš pada u ruke Pivca i srpskog tajkuna, evo koliko plaćaju
  • Stroža pravila, neslavniji rezultat: 80 posto cigareta iz ilegalnih izvora
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Predstavljeno prvo udruženje bh. privrednika u Švedskoj

Predstavljeno prvo udruženje bh. privrednika u Švedskoj

0
By BiznisInfo on 29/09/2022 Ekonomija

Pod pokroviteljstvom Ambasade Bosne i Hercegovine u Stockholmu je predstavljeno udruženje Bosnien och Herzegovina Näringslivförening i Sverige (BHNS) koje je nastalo inicijativom ambasadorice Elvire Dilberović, koja je na ideji i realizaciji osnivanja ovoga društva radila proteklih godinu i po.

Sam proces registracije, u skladu sa švedskim zakonom, završen je u julu ove godine. Na osnivačkoj skupštini, na kojoj je pristustvovalo više od dvadeset bh. privrednika, imenovan je Upravni odbor Udruženja, kojeg čine četiri člana i predsjednik. Za predsjednika je izabran Nazif Hasanović.

Govoreći o misiji i viziji Udruženja, Hasanović je rekao da se fokus rada Udruženja zasniva se na umrežavanju bh. privrednika i privrednih subjekata u Kraljevini Švedskoj, intenzivnoj saradnji sa privrednicima iz Bosne i Hercegovine, te na privlačenju investicija iz Švedske u BiH, kako bh. privrednika, tako i švedskih ulagača.

Prezentaciji BHNS su prisustvovale zvanice iz političkog i privrednog miljea Švedske, a u okviru programa linkom su se uključili predsjednik Privredne komore FBiH Mirsad Jašarspahić, mladi uspješni poduzetnik Kerim Balić, uspješna Bosanka u Švedskoj Binella Nezić Vannesjo, te poznata bh. modna dizajnerica Belma Tvico sa online modnom revijom.

Mladi poduzetnik Balić je sa samo 27 godina uspio pokrenuti sada već respektabilnu IT kompaniju u BiH, te angažirati mlade ljude iz cijele zemlje. Binella Nezić Vannesjo je iz ratnog Sarajeva stigla u Švedsku i trenutno sa suprugom vodi jednu od najuspješnijih kompanija u toj zemlji, u čijim se pogonima proizvode dijelovi za industrijske gigante poput Volva i Scanie.

Događaj je imao i humanitarni karakter. Naime, Silva Memić, predsjednica Udruženja Our kids/Naša djeca/Vara barn, koje se godinama zalaže za pomoć i prava djece sa poteškoćama u razvoju i djece bez roditeljskog staranja u BiH, a koje djeluje u Velikoj Britaniji, Švedskoj i Bosni i Hercegovini, prezentirala je rad Udruženja, a zvanice su imale priliku donirati sredstva.

Ambasadorica Dilberović je uručila zahvalnice zaslužnim kompanijama i pojedincima, saopćeno je iz Ambasade BiH u Švedskoj.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

BiH sjedi na 200.000 tona strateškog metala: Australci i Kanađani već zauzimaju pozicije

21/06/2026

Turski gigant preuzima potpunu kontrolu nad Beko Europe: Posao vrijedan 71,5 miliona eura

20/06/2026

Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura

20/06/2026

Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata

19/06/2026
Tagovi
NaftaBLSEBingoVolkswagenturizaminvesticijetop pričeNjemačkaautomobiliVlada FBiHIzvozbiznis vijestizapošljavanjeBankeSASEHrvatska
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.