Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Treće izdanje konferencije „Horizonti kapitala“ ponovo okuplja regionalne lidere u Sarajevu
  • Ministar Forto: Profesionalni vozači ne mogu više čekati – Evropskoj komisiji ponudili smo provodivo rješenje
  • BiH zvanično aplicirala za SEPA-u: Evo šta to znači za građane i privredu
  • GoOut Festival na Jahorini i Ravnoj planini: Tri dana sporta, prirode, muzike i adrenalina, biciklom na ćevape u Sarajevo
  • Kreće velika transformacija: Hotel Ero u Mostaru dobit će novu namjenu, investicija vrijedna 23 miliona KM
  • Bingo Group i ove godine otvara vrata VIP događaja građanima: Osvojite ulaznice za koncert Petra Graše
  • Vlasnici Željezare Zenica otkrili rješenje za spas kompanije: Potrebna investicija od 400 miliona KM
  • Milanović povlači 70 miliona KM iz Nove banke: Novac stiže u trenutku velikih investicija u regionu
  • Potpisan ugovor: Austrijski investitor gradi novu fabriku u BiH na parceli od 3.500 kvadrata
  • Ministar Lakić: Vlasnik je odbio rješenja Vlade, ali radnici Željezare nisu ostavljeni
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»POZITIVA S ADDIKO BANK»Potpisan ugovor za izgradnju bazena u Bihaću: Jedna od najznačajnijih investicija za ovaj grad

Potpisan ugovor za izgradnju bazena u Bihaću: Jedna od najznačajnijih investicija za ovaj grad

0
By BiznisInfo on 02/09/2025 POZITIVA S ADDIKO BANK

U ponedjeljak je u Bihaću potpisan ugovor o izgradnji gradskog sportskog bazena u bihaćkom naselju “Prekounje”, tačnije prve faze radova koji bi trebali otpočeti za 15-ak dana, odmah po pribavljanju bankovne garancije od strane izvođača radova, firme “Radis” iz Istočnog Sarajeva, saopćeno je iz bihaćke Gradske uprave.

Pozitivne vijesti donose Vam BiznisInfo i Addiko Bank

„Veliko nam je zadovoljstvo što možemo učestvovati u ovako važnom projektu za Bihać. S obzirom na  vrijednost i vrstu projekta, ovo će biti važna referenca za našu firmu“, rekao je nakon potpisivanja ugovora Duško Marković, predstavnik Radisa.

U ime investitora, ugovor s izvođačem i predstavnikom firme koja će vršiti nadzor radova, potpisao je Amir Ramić, direktor JU za sport odmor i rekreaciju.

„Prva faza radova će koštati 4.7 miliona maraka i trebala bi biti završena za godinu dana. Druga faza podrazumijeva finalizaciju građevinsko-zanatskih radova i opremanje objekta. Vjerujem da će se radovi odvijati prema planu”, izjavio je Ramić.

Investicija od 8 miliona KM

Gradonačelnik Bihaća Elvedin Sedić naglasio je kako je nakon dva neuspjela pokušaja provođenja javne nabavke, konačno izvijesno da će Bihać dobiti dugo očekivani bazen.

„Siguran sam da će ovaj projekt biti doveden do kraja. To je  naša želja i sada s optimizmom krećemo u ovu prvu fazu, istovremeno razmišljajući i o narednoj“, zaključio je Sedić dodavši da su sredstva za ovaj projekt osigurana zahvaljujući Federalnom ministarstvu sporta i kulture, Vladi USK i Gradskom vijeću Bihaća čiji su vijećnici pružili podršku budžetu grada, čiji je dio i novac za izgradnju bazena.

U konačnici, ovaj projekt će koštati oko osam miliona KM i kao takav predstavlja jednu od najznačajnijih investicija u posljednjih nekoliko godina u  Bihaću.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Bihać Elvedin Sedić
NAJNOVIJE

Treće izdanje konferencije „Horizonti kapitala“ ponovo okuplja regionalne lidere u Sarajevu

06/08/2026

Ministar Forto: Profesionalni vozači ne mogu više čekati – Evropskoj komisiji ponudili smo provodivo rješenje

06/08/2026

BiH zvanično aplicirala za SEPA-u: Evo šta to znači za građane i privredu

06/08/2026

GoOut Festival na Jahorini i Ravnoj planini: Tri dana sporta, prirode, muzike i adrenalina, biciklom na ćevape u Sarajevo

06/08/2026
Tagovi
HrvatskaBankeVlada FBiHNjemačkabiznis vijestiIzvoztop pričezapošljavanjeinvesticijeBLSEVolkswagenautomobiliNaftaturizamBingoSASE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...