Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Vlasnik kompanije otkrio nove detalje mega projekta u BiH vrijednog više od 100 miliona KM
  • Sarajevski Euro-Asfalt dobio posao u projektu od milijardu eura u Evropskoj uniji
  • Potpisan memorandum s Amerikancima: Sprema se gradnja autoceste kroz BiH duge 103 kilometra
  • Vlada FBiH: Skoro 22 miliona KM subvencija privatnim preduzećima i poduzetnicima
  • Smailbegović: Reindustrijalizacija kao jedna od ključnih odgovora na stagnaciju bh. privrede
  • Neum se priprema za turističku sezonu: Očekuju dobre rezultate uprkos slabijoj predsezoni
  • Ovo je moja voda. Ovo je moja snaga. Kerim Alajbegović u saradnji sa domaćim brandovima Ella voda i Milkos
  • Vlasnici Euronewsa preuzimaju N1: Potvrđena velika medijska akvizicija u regionu
  • Svjetski lanac sa 1.100 trgovina kreće u veliko širenje, najavio ulazak na bh. tržište
  • Velika akvizicija u Sarajevu: ASA preuzima poznatu bolnicu, rađa se domaći zdravstveni gigant
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Potpisan ugovor od 88,5 miliona KM: Kinezi grade novu bolnicu u Doboju
Investicije

Potpisan ugovor od 88,5 miliona KM: Kinezi grade novu bolnicu u Doboju

BiznisInfoBy BiznisInfo14/03/2019Updated:14/03/2019Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić i direktor kompanije “Čajna sinofarm internešnel korporejšn” Li Kan potpisali su danas ugovor o izgradnji i opremanju nove zgrade bolnice u Doboju ukupne vrijednosti 88.568.717 KM bez PDV-a.

Rok izgradnje bolnice prema principu “Ključ u ruke” je 36 mjeseci.

Potpisivanju ugovora u Doboju prisustvuju predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik, predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković, kineski ambasador u BiH Đi Ping, gradonačelnik Doboja Boris Jerinić i direktor Bolnice “Sveti apostol Luka” Mladen Gajić.

Nakon potpisivanja ugovora predviđeno je svečano polaganje kamena temeljca povodom početka realizacije projekta, koje se održava na lokaciji u Ulici Nikole Tesle.

Prema idejnom projektu, nova bolnica je koncipirana u jednom, monolitnom objektu, koji je jasno funkcionalno podijeljen po spratovima, prizemljem sa šest spratova, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske.

Osim centralnog objekta, predviđena je izgradnja i tehničkog objekta.

Budući izgled bolnice

Zbog poplave iz 2014. godine, koja je zadesila Doboj, u ovom idejnom projektu je predviđeno izdizanje temeljne postojećeg terena za 80 centimetara iznad površine.

Novi objekti bolnice su proračunati kao energetski efikasni. Sva odjeljenja i službe bolnice su projektovana u skladu sa evropskim standardima, pri čemu su zadovoljeni svi zahtjevi moderne bolnice.

Nova bolnica je projektovana da dugoročno opslužuje oko 330.000 stanovnika dobojske regije Republike Srpske, te Zeničko-dobojskog kantona i Tuzlanskog kantona u Federaciji BiH.

Raspolagaće sa ukupno 468 kreveta, imaće glavni operacioni blok sa četiri operacione sale, urgentni blok sa operacionom salom, dijagnostički centar sa više od 22 raznih radioloških i drugih dijagnostičkih procedura, dnevnu ambulantnu/polikliničku uslugu sa oko 20 specijalističkih konsultacija, onkološku dnevnu bolnicu i drugo.

Projektovani su odvojeni ulazi za pacijente i osoblje i ulaz u urgentni blok.

Nakon izgradnje nove Bolnice u Bijeljini, potpuno rekonstruisanog i izgrađenog Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske, novoizgrađene i potpuno opremljene Bolnice u Istočnom Sarajevu, kreće se u realizaciju projekta nove Bolnice u Doboju.

Srna

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Vlasnik kompanije otkrio nove detalje mega projekta u BiH vrijednog više od 100 miliona KM

29/05/2026

Sarajevski Euro-Asfalt dobio posao u projektu od milijardu eura u Evropskoj uniji

29/05/2026

Potpisan memorandum s Amerikancima: Sprema se gradnja autoceste kroz BiH duge 103 kilometra

29/05/2026

Vlada FBiH: Skoro 22 miliona KM subvencija privatnim preduzećima i poduzetnicima

29/05/2026
Tagovi
turizamNaftaBLSEIzvozbiznis vijestiVolkswagennamjenska industrijazapošljavanjeinvesticijeBankeVlada FBiHNjemačkaSASEHrvatskaautomobiliBingo
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...