Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Sindikat trgovine BiH predstavio projekt: Radnice i radnici glasom odlučuju o svojim pravima
  • Predstavljena nova i jedinstvena Visa Platinum kreditna kartica Raiffeisen banke u Bosni i Hercegovini
  • Hrvatski telekom kupio firmu koja ima 17.000 korisnika
  • Korisnici Fonda svjedoče: Podrška koja pravi razliku u životima osoba sa invaliditetom
  • Ove godine se otvara najduži tunel u Srbiji: Evo gdje se tačno nalazi
  • Razmatra se povećanje RTV takse u BiH: Novi prijedlog donosi milione emiterima
  • Njemačka planira novo ogromno zaduženje: Skoro 200 milijardi eura
  • Delić najavio novo povećanje penzija u FBiH, predstavljen i univerzalni dječiji dohodak
  • Penny počeo gradnju novog objekta u Sarajevu, pogledajte kako izgleda gradilište
  • ConnectCon 2026: Spoj generacija, gejminga i tradicije u dvorani „Goran Čengić“
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Pokrenut javno-privatni dijalog u poljoprivredi
Ekonomija

Pokrenut javno-privatni dijalog u poljoprivredi

BiznisInfoBy BiznisInfo11/10/2017Updated:12/10/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

U organizaciji Federalnog ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva i USAID/Sweden FARMA II projekta, danas je u Sarajevu u hotelu Hills na Ilidži održan Poljoprivredno-prehrambeni forum u cilju pokretanja dijaloga između javnih organa i privatnog sektora na području poljoprivrede u Federaciji BiH.

Forum je okupio lidere iz privatnog sektora s područja mljekarstva, peradarstva, voća i povrća, ljekovitog bilja i meda, predstavnike nadležnih javnih organa FBiH, vodećih akademskih institucija, donatorskih i drugih organizacija koje provode projekte na području poljoprivrede u BiH.

Cilj Foruma je da se pokrene jedan konstruktivni dijalog koji će se redovno, najmanje na polugodišnjoj osnovi, održavati između predstavnika javnog i privatnog sektora kako bi se razmatrali izazovi, iznalazila rješenja te zajednički definisali prioriteti u razvoju mljekarstva, peradarstva, voća i povrća, ljekovitog bilja i meda u FBiH.

Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva je otvoreno za saradnju sa svim međunarodnim akterima koji djeluju u pravcu jačeg razvoja ove države. Upravo je cilj današnjeg foruma da se pokrene jedan konstruktivan dijalog o budućnosti poljoprivredno-prehrambenog sektora u Federaciji BiH jer smo svjesni važnosti povezivanja i angažiranja svih relevantnih strana i aktera kako bismo zajedno rješavali izazove s kojima se suočava poljoprivreda u BiH – izjavio je ministar Dedić, zahvalivši se predstavnicima projekta FARMA II na svemu što čine kako bi unaprijedili poljoprivredu u BiH.

U svome obraćanju skupu, ministar Dedić je također istakao potrebu većih izdvajanja za poljoprivredu te ulaganja u razvojne projekte koji će voditi do veće konkurentnosti naših poljoprivrednih proizvođača.

Voditelj projekta USAID/Sweden FARMA II Adrian Neal je kazao da je cilj zajednički definisati ključne prioritete u navedenim podsektorima, te da se na sljedećim forumima, koji će se održavati svakih 6 mjeseci, sagledaju postignuti rezultati rada i dadnu smjernice za dalji razvoj ovih grana poljoprivrede.      

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Sindikat trgovine BiH predstavio projekt: Radnice i radnici glasom odlučuju o svojim pravima

29/04/2026

Predstavljena nova i jedinstvena Visa Platinum kreditna kartica Raiffeisen banke u Bosni i Hercegovini

29/04/2026

Hrvatski telekom kupio firmu koja ima 17.000 korisnika

29/04/2026

Korisnici Fonda svjedoče: Podrška koja pravi razliku u životima osoba sa invaliditetom

29/04/2026
Tagovi
BanketurizamIzvozzapošljavanjeautomobiliHrvatskaBLSEBoljiposao.comVlada FBiHinvesticijebiznis vijestiVolkswagenBingoNaftaSASENjemačka
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.