Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Kupovina dionica Privredne banke Sarajevo se nastavlja: Promet premašio četiri miliona KM
  • Saznajemo: Britanski div Mineco ponovo pokreće rudnik u BiH u kojem je otpušteno 150 radnika
  • Kraj za zeničku Željezaru: U 10 sati se ugasila visoka peć, 1.500 radnika ide na ulicu?
  • Bh. kompanija planira gradnju fabrike u Australiji: Investicija od 150 miliona dolara
  • Bingo Group nastavlja sponzorstvo Sarajevo Film Festivala
  • Otkrivamo veliku akviziciju: Vlasnik Namexa kupio jedan od najvećih trgovačkih centara u Hercegovini
  • Dionice Sarabona skočile 380 posto nakon što je Bingo grupa preuzela imovinu kompanije
  • Šta Davor Macura preuzima u BiH: Dvije banke, 2,4 milijarde KM imovine i 700 zaposlenih
  • Da li vaš tim koristi puni potencijal modernih digitalnih alata za rad?
  • Veliki preokret: Dobit Elektroprivrede HZHB skočila sa 357 hiljada na 27,2 miliona KM
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Početkom naredne godine Banjaluka dobija najveći tržni centar u BiH

Početkom naredne godine Banjaluka dobija najveći tržni centar u BiH

0
By BiznisInfo on 29/07/2018 Investicije
Detla Planet Banjaluka

Početkom naredne godine Banjaluka dobija najveći tržni centar u Bosni i Hercegovini. Iako je “Delta Planet” još u izgradnji, svi prodajni prostori budućeg šoping-mola već su popunjeni. Osim objekta na više od 60 hiljada kvadratnih metara, drugačiji izgled dobiće i ovaj dio grada, izvještava RTRS.

Izgradnja betonskih konstrukcija u završnoj je fazi, paralelno se radi i na krovu, i na fasadi. Više od 500 radnika trenutno je angažovano kako bi Banjaluka bila upisana i na mapu trgovačkih centara regije.

Gradnjom objekta vrijedong 70 miliona evra, zadovoljni su i investitori.

“Već od jeseni očekujemo i ozbiljne radove unutra. Počećemo sa enterijerom zakupaca, sa izvođenjem instalacija. Što se tiče plana, apsolutno ga se držimo. Svaki dan pratimo i zadovoljni smo kako teče dinamika i napreduju radovi”, rekla je direktorka projektovanja i izgradnje “Delta Real Estate” Katarina Gajić.

Foto: Delta Planet Banjaluka

Zajedno s novim tržnim centrom, ovaj dio Banjaluke dobiće i novi izgled. Na raskrsnici Bulevara Srpske vojske i Ulice olimpijskih pobjednika gradiće se nova kružna raskrsnica, za koju je projektna dokumentacija već završena a uskoro će biti raspisan i tender. Razlikovaće se, ipak, od većine kružnih tokova u gradu. 

“Nemotorizovana kretanja, dakle pješačka, biće riješena na način da neće biti interakcije sa motornim saobraćajem. Biće izgrađen pothodnik širine 12 metara, i sa obe strane saobraćajnice biće izgrađeni elevatori”, istakao je šef Odsjeka za saobraćaj Grada Banjaluka Slavko Davidović.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Objekat koji će imati govoto 40 hiljada kvadratnih metara prostora za izdavanje upotpuniće neki od najpoznatijih svjetskih brendova. Iako građane to najviše zanima, investitori i dalje ne otkrivaju imena zakupaca. 

“To će zaista biti jedno iznenađenje na ovim prostorima. Imaćemo jedan fenomenalan miks internacionalnih, ali i domaćih brendova. Očekuju nas neka nova imena na ovom tržištu u ovom regionu”, dodala je direktorka projektovanja i izgradnje “Delta Real Estate” Katarina Gajić.

Pored velikog broja novih trgovinskih radnji, šoping-mol će imati i najveći bioskop sa 6 sala, kao i supermarket, dio s restoranima i oko 1.000 parking-mjesta. Najvažnije od svega jeste to što će biti zaposleno oko 1.500 radnika. (RTRS)

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Kupovina dionica Privredne banke Sarajevo se nastavlja: Promet premašio četiri miliona KM

29/07/2026

Saznajemo: Britanski div Mineco ponovo pokreće rudnik u BiH u kojem je otpušteno 150 radnika

29/07/2026

Kraj za zeničku Željezaru: U 10 sati se ugasila visoka peć, 1.500 radnika ide na ulicu?

29/07/2026

Bh. kompanija planira gradnju fabrike u Australiji: Investicija od 150 miliona dolara

29/07/2026
Tagovi
automobiliNaftabiznis vijestitop pričeNjemačkaHrvatskazapošljavanjeBankeVlada FBiHVolkswagenturizaminvesticijeBingoSASEIzvozBLSE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...