Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Kompanija iz Goražda u igri za veliki posao u Beogradu vrijedan desetine miliona eura
  • Gdje se nalazi tunel Kvanj koji je upravo probijen i zašto njime nećemo moći voziti ni kada bude završen
  • Vlada ZDK odobrila 5,5 miliona KM za podršku privredi i turizmu
  • Švicarska kompanija seli proizvodnju u Novi Travnik: Očekuje nova zapošljavanja i dvostruki rast prometa
  • Tropic Maloprodaja i ove godine uz roditelje i prvačiće: Zajedno za velike početke
  • Ukinuta taksa za osnivanje privrednih društava u Kantonu Sarajevo
  • Rheinmetall ulaže 260 miliona eura u njemački Kassel
  • Još jedan veliki korak za Koridor Vc: Probijena desna cijev tunela Kvanj
  • Homea širi svijet uređenja doma: Treća prodavnica otvara se u Istočnom Sarajevu
  • Zvanično počela izgradnja objekta “Bijeli Dvor” na Ilidži
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Pale cijene nafte na svjetskom tržištu uoči sastanka OPEC-a

Pale cijene nafte na svjetskom tržištu uoči sastanka OPEC-a

0
By BiznisInfo on 04/10/2023 Ekonomija

Cijene nafte na svjetskom tržištu pale su u srijedu nakon što su ublaženi strahovi od ponude izazvane sastankom OPEC-a kasnije u srijedu, javlja Anadolu.

Pad cijena nafte uslijedio je nakon što se snažno povećao broj slobodnih radnih mjesta u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD), što ukazuje da bi Fed mogao nastaviti podizati kamatne stope, zasjenivši strahove od ponude na sastanku OPEC-a.

Međunarodna referentna cijena nafte tipa brent iznosila je jutros 90,30 dolara po barelu nakon pada cijene za 0,68 posto.

Američka referentna vrijednost West Texas Intermediate (WTI) trgovala se po cijeni od 88,55 dolara po barelu poslije pada cijene za 0,76 posto.

Prema podacima Ministarstva rada objavljenim u utorak, broj otvorenih radnih mjesta u SAD-u povećao se na 9,61 milion u avgustu.

Tržišni igrači su fokusirani na sastanak Nadzornog odbora OPEC-a kasnije u srijedu, u iščekivanju da će se sadašnji rezovi snabdjevanja ove grupe promijeniti.

 

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Kompanija iz Goražda u igri za veliki posao u Beogradu vrijedan desetine miliona eura

29/08/2026

Gdje se nalazi tunel Kvanj koji je upravo probijen i zašto njime nećemo moći voziti ni kada bude završen

29/08/2026

Vlada ZDK odobrila 5,5 miliona KM za podršku privredi i turizmu

28/08/2026

Švicarska kompanija seli proizvodnju u Novi Travnik: Očekuje nova zapošljavanja i dvostruki rast prometa

28/08/2026
Tagovi
zapošljavanjeIzvoztop pričeBanketurizamBingoNaftaautomobilibiznis vijestiBLSENjemačkaHrvatskaVlada FBiHinvesticijeSASEVolkswagen
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.