Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Adnan Smailbegović preuzeo kontrolu nad poznatom firmom i povlači je s berze
  • Luka Rajić ponovo posjetio Konjic i nastavio podršku projektima od značaja za lokalnu zajednicu
  • Vlada FBiH: Od 1. jula do 31. oktobra 2026. godine podnošenje zahtjeva za verifikaciju računa stare devizne štednje
  • Članovi Privrednog savjeta Brčko distrikta BiH konstatovali pomake u realizaciji Memoranduma o strateškoj saradnji za jačanje brčanske privrede
  • Investicija vrijedna više od 10 miliona KM: Vitez dobija prvi Bingo hipermarket
  • Neuspjeh koji je promijenio Lidl: Ovo je jedina evropska zemlja iz koje se njemački lanac povukao
  • Voz Sarajevo – Ploče vraća se ovog ljeta: Cijene karata od 29 KM, poznati termini polazaka
  • Najznačajniji projekat za istočnu Hercegovinu: Uskoro rekonstrukcija puta preko prevoja Žegulja
  • Otkrivamo: BiH u Nizozemsku isporučila oružje i municiju vrijedne 34 miliona KM
  • Potpisani ugovori o dodjeli poticajnih sredstava razvojnim agencijama u ZDK
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Otvaranje Titove pećine 9. maja
Biznis cafe

Otvaranje Titove pećine 9. maja

BiznisInfoBy BiznisInfo19/02/2020Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Titova pećina, kulturno-istorijski spomenik u okviru Spomen-kompleksa “25. maj” u Drvaru, biće otvoren 9. maja, na Dan pobjede nad fašizmom, rekla je načelnica opštine Dušica Runić.

Runić je naglasila da je 9. maj važan dan za cijeli svijet, a posebno za Drvar – nekadašnji grad heroj koji je dokazao svoje antifašističko lice i danas ponosno čuva istorijske činjenice i antifašistički duh naroda koji žive u njemu.

Ona je podsjetila da je Titova pećina za turiste zatvorena prošle godine kada je usljed elementarnih nepogoda odron uništio baraku na ulazu, a sredstva za obnovu, u iznosu od 50.000 KM, obezbijedila je Vlada Federacije BiH.

– Radovi su počeli tokom prošle godine postavljanjem vertikalne žičane zaštite na stijenama iznad baraka. Ostalo je još da uradimo sanaciju baraka, uređenje pristupnog puta i elektrifikaciju – rekla je Runićeva.

Runić je istakla da je jedini prihod koji opština Drvar direktno ostvaruje od turizma prodaja ulaznica za Titovu pećinu, zbog čega je veoma važno što će ovaj kulturno-istorijski spomenik biti ponovo otvoren, prenosi Srna. 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Adnan Smailbegović preuzeo kontrolu nad poznatom firmom i povlači je s berze

23/06/2026

Luka Rajić ponovo posjetio Konjic i nastavio podršku projektima od značaja za lokalnu zajednicu

23/06/2026

Vlada FBiH: Od 1. jula do 31. oktobra 2026. godine podnošenje zahtjeva za verifikaciju računa stare devizne štednje

23/06/2026

Članovi Privrednog savjeta Brčko distrikta BiH konstatovali pomake u realizaciji Memoranduma o strateškoj saradnji za jačanje brčanske privrede

23/06/2026
Tagovi
BLSEinvesticijeIzvozNjemačkabiznis vijestiVolkswagenVlada FBiHBankeBingotop pričeSASEturizamHrvatskazapošljavanjeNaftaautomobili
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.