Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Srbija gradi na sve strane: Ovo su najveći cestovni projekti u 2026.
  • Otkrivamo detalje mega zaduženja RS-a: Milijarda KM “u dobroj vjeri”
  • Proglašeni najuspješniji privrednici u RS u 2025. godini
  • BiH je veliko gradilište: Ovo je spisak ključnih projekta u 2026.
  • Čapljina jača poljoprivrednu proizvodnju na području grada
  • Trgovački gigant pred preuzimanjem: DIS dobija novog vlasnika
  • Američki suvlasnik Binasa sačuvao Mandžuku: Sud zaustavio smjenu
  • Stižu u svaki kutak BiH: Upravo je počela gradnja još jednog Lidla
  • Energoinvest ključni akter u snabdijevanju gasom kroz Južnu interkonekciju
  • Binance održao gotovo savršenu stabilnost: Šta znači 99,97% dostupnosti za korisnike kripto tržišta?
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Obnavlja se lovište u koje su dolazili jugoslovenski funkcioneri
Biznis cafe

Obnavlja se lovište u koje su dolazili jugoslovenski funkcioneri

BiznisInfoBy BiznisInfo06/11/2022Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Olimpijski centar “Jahorina” planira obnoviti zapušteno čuveno lovište Sušica na Bijelim vodama, tridesetak kilometara od Srebrenice, koje pripada Nacionalnom parku „Drina“ (NP) iz Srebrenice.

Također, u planu je i izgradnja odmarališta za djecu. Ovo je za „Avaz“ potvrdio Radomira Pavlović, direktor NP „Drina”.

Kako kaže, Olimpijski centar “Jahorina” je zainteresiran za obnovu postojećeg devastiranog objekta i uređenje zemljišta na Bijelim vodama, odakle se pruža idealan pogled na kanjon rijeke Drine, i akumulacionog jezera Perućac.

– Prilikom posjete menadžmenta Olimpijskog centra “Jahorina” Bijelim vodama iskazana je velika zainteresovanost za investiranje u objekte i prostor na ovom lokalitetu. Njihov plan je da ovdje izgrade dječije odmaralište po uzoru na Mitrovac u Srbiji, gdje bi dolazila djeca iz cijele BiH i okruženja – pojasnio nam je Pavlović i dodao da bi se sadržaj proširio i na jezero Perućac i plovidbom do Višegrada.

Nacionalni park „Drina“ već radi na prikupljanju potrebne dokumentacije za realizaciju projekta na Bijelim vodama, od kojeg će najviše koristi imati građani Srebrenice i povratnici sela oko Bijelih voda.

Prijeratno lovište Sušica na Bijelim vodama kod Srebrenice bilo je jedno od najrazvijenijih preduzeća ove općine. Imalo je veliki rezervat bogat medvjedima, divokozama, veprovima i drugom divljači.

Najviše gostiju ovdje je dovodio bivši gradonačelnik Sarajeva i generalni direktor „Energoinvesta“ pokojni Emerik Blum. Najčešći gosti bili su tadašnji funkcioneri Branko Mikulić, Nikola Stojanović, Ante Sučić, Milanko Renovica i generali JNA. Gosti su donosili hranu, a razna domaća jela spremali su im Hasiba i Munib Halilović, domari objekta “Bijele vode”.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Srbija gradi na sve strane: Ovo su najveći cestovni projekti u 2026.

05/04/2026

Otkrivamo detalje mega zaduženja RS-a: Milijarda KM “u dobroj vjeri”

05/04/2026

Proglašeni najuspješniji privrednici u RS u 2025. godini

04/04/2026

BiH je veliko gradilište: Ovo je spisak ključnih projekta u 2026.

03/04/2026
Tagovi
BingoVolkswagenKonzumIzvozBLSEHrvatskaBoljiposao.comNaftaVlada FBiHinvesticijeautomobiliBankeNjemačkaturizamSASEzapošljavanje
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.