Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Turski Dogus zainteresovan za projekte u Bosni i Hercegovini
  • Kvalitetnije informacije za upravljanje javnim finansijama
  • Više od 100 kineskih privrednika u BiH: Nove prilike za ulaganja, partnerstva i razvoj
  • Messer predstavio inovativna rješenja za tretman vodama i efikasnije korištenje resursa
  • Velika promjena u firmi koju kontroliše Adnan Smailbegović: Otkrivamo ko je novi veliki suvlasnik
  • Veliki udar za IT sektor u BiH: Američka kompanija otpušta 260 radnika
  • Mrdović: Najskuplje greške u digitalizaciji često nastaju prije nego što počne razvoj sistema
  • Velika investicija u BiH: Italijanska kompanija SCAI Adapter gradi nove pogone od 5.500 kvadrata
  • David JP Phillips, svjetski komunikacijski stručnjak: Emocija je uvijek kralj, a pažnja ključ za sve
  • Već prvog dana ZEPS-a konkretan dogovor: Austrijske firme stižu u Cazin 24. i 25. septembra
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Objavljeno 3.268 tendera iz oblasti građevinarstva
Ekonomija

Objavljeno 3.268 tendera iz oblasti građevinarstva

BiznisInfoBy BiznisInfo12/08/2020Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

U prvom polugodištu 2020. godine objavljeno je 3.268 tendera iz oblasti građevinarstva što je za 8,3 posto manje nego u istom periodu prošle godine. S obzirom na trend javnih nabavki u vrijeme pandemije koronavirusa građevinski sektor bilježi jednu od najmanjih stopa pada broja tendera.

Prema podacima agencije Briefing za praćenje i analizu tendera u Federaciji BiH je izašlo 63 posto, Republici Srpskoj 34 posto i Brčko Distriktu tri posto tendera iz navedene oblasti.

 Za oblast visokogradnje u prvih šest mjeseci 2020. godine objavljeno je ukupno 1.114 javnih tendera. Nabavke u navedenom periodu su uglavnom standardne te su se nabavljali radovi na izgradnji, adaptaciji i sanaciji društvenih objekata te građevinsko-zanatski i završni radovi.

U sektoru niskogradnje objavljeno je 2.154 javnih nabavki. Rapisivani su tenderi za radove na izgradnji, sanaciji ili održavanju cesta, trgova i parkinga, mostova, tunela te pratećih radova na infrastrukturi.

Uz navedene radove nabavljali su se i geotehnički istražni i pripremni radovi, geodetske usluge i ostali radovi u oblasti visokogradnje i niskogradnje, saopćeno je iz agencije Briefing.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Turski Dogus zainteresovan za projekte u Bosni i Hercegovini

03/09/2026

Kvalitetnije informacije za upravljanje javnim finansijama

03/09/2026

Više od 100 kineskih privrednika u BiH: Nove prilike za ulaganja, partnerstva i razvoj

03/09/2026

Messer predstavio inovativna rješenja za tretman vodama i efikasnije korištenje resursa

03/09/2026
Tagovi
zapošljavanjeSASEautomobiliinvesticijenamjenska industrijaBingoIzvozbiznis vijestiBLSENjemačkaHrvatskatop pričeturizamBankeVlada FBiHVolkswagen
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...