Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • NA ZEPS 2026. stiže najveća privredna delegacija iz Libije koja je do sada posjetila Bosnu i Hercegovinu
  • Preokret u evropskoj industriji: Proizvođačke cijene prvi put pale nakon četiri mjeseca rasta
  • Treće izdanje konferencije „Horizonti kapitala“ ponovo okuplja regionalne lidere u Sarajevu
  • Ministar Forto: Profesionalni vozači ne mogu više čekati – Evropskoj komisiji ponudili smo provodivo rješenje
  • BiH zvanično aplicirala za SEPA-u: Evo šta to znači za građane i privredu
  • GoOut Festival na Jahorini i Ravnoj planini: Tri dana sporta, prirode, muzike i adrenalina, biciklom na ćevape u Sarajevo
  • Kreće velika transformacija: Hotel Ero u Mostaru dobit će novu namjenu, investicija vrijedna 23 miliona KM
  • Bingo Group i ove godine otvara vrata VIP događaja građanima: Osvojite ulaznice za koncert Petra Graše
  • Vlasnici Željezare Zenica otkrili rješenje za spas kompanije: Potrebna investicija od 400 miliona KM
  • Milanović povlači 70 miliona KM iz Nove banke: Novac stiže u trenutku velikih investicija u regionu
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Finansije»Neće biti dodatnih mjera štednje u Grčkoj
Finansije

Neće biti dodatnih mjera štednje u Grčkoj

BiznisInfoBy BiznisInfo26/01/2017Updated:28/01/2017Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Grčki premijer Alexis Tsipras obilježio je dvije godine na toj funkciji, obećavši da njegova vlada neće uvesti “ni euro” dodatnih mjera štednje.

Tsipras je pobijedio na izborima januara 2015. godine s obećanjem da će ukinuti oštre mjere štednje, a u septembru iste godine ponovo je izabran za premijera poslije vanrednih izbora.

On je naposljetku dogovorio treći paket pomoći, poslije višemjesečnih pregovora s kreditorima iz zemalja eurozone i Međunarodnim monetarnim fondom.

U intervjuu objavljenom danas, Tsipras je pozvao lidere Evropske unije da pomognu Grčkoj u obnovi njene ekonomije od višegodišnje recesije, navodeći da bi to učinilo Uniju jačom.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

NA ZEPS 2026. stiže najveća privredna delegacija iz Libije koja je do sada posjetila Bosnu i Hercegovinu

07/08/2026

Preokret u evropskoj industriji: Proizvođačke cijene prvi put pale nakon četiri mjeseca rasta

07/08/2026

Treće izdanje konferencije „Horizonti kapitala“ ponovo okuplja regionalne lidere u Sarajevu

06/08/2026
IZDVOJENO

HIFA OIL mreža bogatija za novu lokaciju u Jelahu

01/08/2026

m:tel potvrđuje lidersku poziciju: 43 miliona KM dobiti u prvih šest mjeseci 2026. godine

31/07/2026

Kraljević: Federacija BiH kreće u reformu tržišta kapitala

31/07/2026
Tagovi
top pričeBLSEIzvozBankeHrvatskazapošljavanjeNjemačkaBingobiznis vijestiautomobiliturizamNaftainvesticijeVolkswagenVlada FBiHSASE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.